• از نگاه مخاطبان رادیوهای برون مرزی: مواضع رهبر انقلاب اسلامی ایران چراغ راه ملّت های منطقه است

جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی، سخنان مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه گذشته را راه و پیام حق دانسته که مسلمانان جهان باید با تاًسی از فرمایشات رهبری، با حفظ وحدت و یکپارچگی خود در برابر استکبار جهانی تا پیروزی نهایی بر آنان، ایستادگی و راه مقاومت را ادامه دهند.

کارشناس سیاسی اسپانیایی:
دولت های ضعیف اروپا نوکری آمریکا را می کنند

یک کارشناس سیاسی اسپانیایی با اشاره به محتوای بیانات رهبری در خطبه اخیر نماز جمعه تهران گفت: رهبر ایران به روشنی سیاست های ریاکارانه سران آمریکا را برای همگان افشا کرد. نتیجه فشارهای دونالد ترامپ مایه شرمساری کشورهای اروپایی در قضیه برجام بوده است، آنها قدرت های اقتصادی بزرگی محسوب می شوند، در حالی که مانند دولت هایی بسیار ضعیف، استقلال خود را  تسلیم خواسته های آمریکا می کنند. این نشان می دهد آنها از عزت نفس کمی برخوردارند و همان طور که رهبر انقلاب ایران  فرمودند، آنها نوکران آمریکا هستند.

یوسف فرناندز ، کارشناس امور سیاسی اهل اسپانیا و کارشناس رادیو اسپانیایی معاونت برون مرزی صداوسیما گفت: مواضع ترامپ و به طور کلی دولت امریکا، مواضعی دوگانه و ریاکارانه است . ترامپ اغلب در سخنرانی خود از ملت ایران ابراز انزجار و نفرت می کند ، همزمان می بینیم که تحریم هایی را علیه این ملت وضع می کند و حتی از ورود داروهایی که برای درمان برخی بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد، نیز جلوگیری به عمل می آورد. تمام تلاش های آمریکا در جهت تضعیف ایران و ایجاد بحران داخلی در این کشور است. البته این توطئه ها همواره با استقامت و آگاهی ملت ایران با شکست رو به رو بوده است.

فرناندز در ادامه افزود: آیت الله خامنه ای در نماز جمعه اخیر تهران، در واقع اشاره به آن سخنان ریاکارانه سران آمریکا دارند که تلاش می کنند مردم ایران را فریب دهند و این که اظهار می کنند با ایران هیچ مشکلی ندارند، در حالی که سیاست های آمریکا و شخص ترامپ کاملا در جهت صدمه زدن به ملت ایران است.


این کارشناس امور سیاسی با اشاره به اینکه مواضع سه کشور ( آلمان، فرانسه و انگلیس) بسیار ریاکارانه و حاصل فشارهای امریکاست، گفت: آنها به منظور عمل به تعهداتشان در جهت حفظ توافق هسته ای ، هیچ کار مفیدی انجام نداده اند و در عوض از ایران می خواهند که به تعهداتش پایبند بماند. اگر به راستی می خواستند توافق هسته ای را حفظ کنند می بایست دست از دنباله روی آمریکا بر می داشتند و اقدامات اقتصادی به نفع ایران در پیش می گرفتند. این وظیفه و تعهد ایشان بوده است. آنها نه تنها این کار را انجام ندادند، بلکه در برابر فشارهای امریکا تسلیم شدند. برای مثال نخست وزیر آلمان اظهار کرد که برای حل بحران توافق هسته ای ایران، قصد دارد این موضوع را به شورای امنیت بکشاند.

 فرناندز  با بیان اینکه نتیجه فشارهای دونالد ترامپ مایه شرمساری این کشورهای اروپایی بوده است، افزود: آنها قدرت های اقتصادی بزرگی محسوب می شوند. در حالی که مانند دولت هایی بسیار ضعیف، استقلال خود را  تسلیم خواسته های آمریکا می کنند. این نشان می دهد آنها از عزت نفس کمی برخوردارند و همان طور که رهبر انقلاب ایران  فرمودند، آنها نوکران آمریکا هستند .

کارشناس رادیو اسپانیایی در پایان گفت: حضور آمریکایی ها در منطقه آسیای غربی یک حضور نظامی بوده و به ضرر کشورهای این منطقه است. برای مثال آمریکا نیروهایش را  با هدف چپاول نفت در سوریه مستقر کرد، بدون آن که مجوزی از سوی دولت سوریه برای این حضور نظامی داشته باشد. این یک اشغال غیر قانونی است که نتیجه اش غارت منابع آن کشور است.
وی ادامه داد: همچنین می بینیم آمریکایی ها سعی دارند در عراق بمانند با وجود آنکه پارلمان
  و دولت این کشور از آنها خواسته عراق را ترک کنند. نه تنها آنها در عراق حملات نظامی انجام می دهند بلکه به حق حاکمیت این کشور تجاوز می نمایند،  درست مثل آن که عراق کشوری تحت اشغال بوده باشد که البته این مسئله غیر قابل قبول است. همچنین در جریان ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس دیدیم که حضور نظامی آمریکا در کشورهای آسیای غربی حضوری ویرانگر  و برهم زننده ثبات این کشورهاست

 

کارشناس امور سیاسی اهل  پاکستان:
انتقام ایران از آمریکا در پاسخ به ترور سردار سلیمانی عبرت آموز شد


 یک تحلیلگر سیاسی پاکستانی با اشاره به اقدام جدی ایران بر علیه آمریکا در پاسخ به ترور سردار سلیمانی گفت: ایران با جرات و شهامت اسلامی خود به ابر قدرت جهان که کشورها از آن بیم و هراس دارند و شبانه روز کمر به خدمت آن بسته اند، پاسخ دندان شکنی داد تا هیچ وقت دیگر جرات نکند که یک چنین کاری را در حق ایران تکرار کند.  

قاری عبدالرحمان نورزای، خطیب مسجد جامع سفیر در کویته پاکستان،کارشناس امور منطقه وکارشناس رادیو پشتوی معاونت برون مرزی صداوسیما گفت:  پاسخ به اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی نه تنها بر ایران بلکه بر تمام ملل اسلامی واجب است. جا داشت که تمام ملل اسلامی یکپارچه و متحد به آمریکا ضربه می زدند تا نام و نشان امریکا از روی زمین محو و نابود می شد. اما متاسفانه مراجع قدرت در کشورهای اسلامی همه سرسپردگان امریکا و سرگرم جاسوسی و خدمت به امریکا هستند. متاسفانه شمار بسیاری از کشورهای اسلامی بر خلاف عقاید و اصول اسلامی با آمریکا دوستی می کنند. اما در این میان ایران با جرات و شهامت اسلامی خود به ابر قدرت جهان که کشورها از آن بیم و هراس دارند و شبانه روز کمر به خدمت آن بسته اند، پاسخ دندان شکنی داد تا هیچ وقت دیگر جرات نکند که یک چنین کاری را در حق ایران تکرار کند.

خطیب مسجد جامع سفیر پاکستان در ادامه افزود: ایران تصمیم نهایی را در مسیر خود گرفته و در برابر آمریکا نیز ایستاده است. اما کشورهای اسلامی دیگری که در حمایت آمریکا به سر می برند، باید شرمنده باشند که از عقاید و فرمایشات پیامبر اعظم(ص) فاصله گرفتند و در عوض دلار با امریکا دوست شدند و بر اثر این دوستی احکام خدا و پیامبر(ص) را به دست فراموشی سپرده اند. آنچه که باید اتفاق می افتاد، حمله متحدانه تمام امت اسلامی به آمریکا بود تا آن را وادار به خروج نیروهای نظامی اش از منطقه می کرد و  تمام منطقه از حضور نحس امریکا نجات می یافت.

وی با اشاره به اینکه مسئول تمام دشمنی و تنش هایی که در بین کشورهای اسلامی منطقه وجود دارد و نیز  اختلافات مذهبی که دامن زده می شوند، حکمرانان کشورهای اسلامی هستند، گفت: اینان سر سپردگان آمریکا هستند و بر علیه منافع ملی و اسلامی خود در اجرای توطئه ها، به امریکا یاری می رسانند و در برابر این تبانی کشور خود را بر باد می دهند. من دیگر نمی توانم چیزی بگویم تنها می گویم که خدا آمریکا و متحدانش را لعنت کند.

این کارشناس امور منطقه خاطر نشان کرد: من با بیانات رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه اخیر ایشان کاملا موافقم. سخنان ایشان درراستای حفظ وحدت کشورهای منطقه در برابر استکبار جهانی، نشان دهنده جرات و شجاعت جمهوری اسلامی ایران است.  اگر ما نگاهی به مقاومت پیامبر اسلام(ص) در برابر کفار در شعب ابوطالب داشته باشیم، خواهیم دید که ایران در حال حاضر بر اساس اصول اسلامی و سیره پیامبر عظیم الشان اسلام عمل می کند.

امروز نیز مقام معظم رهبری ایران که در برابر ظلم و ستم آمریکا ایستادگی و مقاومت به خرج می دهند، در واقع از پیامبر اسلام(ص) پیروی می نمایند.

نورزای در ادامه افزود: ما سنت پیامبر اسلام(ص) را داریم. سنت کربلا را از امام حسین(ع) داریم. ما از کسی ترسی نداریم. زیرا قرآن به ما می گوید که از کفار هراسی به دل راه ندهید و اگر ایمان دارید از خدا هراس داشته باشید. بنابر این راهی را که رهبری در پیش گرفته است، بر اساس سیره نبوی بوده و راه حقیقی اسلام است.

وی اضافه کرد: موضوع این است که مسلمانان جهان، در چارچوب موازین سیاسی و اسلامی جهان، با نادیده گرفتن خدا و پیامبر(ص) به خواب غفلت فرو رفته اند و بر علیه انقلاب اسلامی، حامی و پشتیبان کفار شده اند.

این کارشناس رادیو پشتو با یادآوری اینکه انگلیسی ها، مدارس و حوزه های دینی بسیاری را ایجاد کرده اند تا اهداف آنها را پیش ببرند، گفت:  به همین دلیل، حمایت یکپارچه ای از سوی امت اسلامی، از جمهوری اسلامی ایران در برابر آمریکا صورت نمی گیرد. همانطور که می دانیم آمریکا و انگلیس با استفاده از همین مدارس دینی، فتوای جنگ در افغانستان را صادر کردند تا با ایجاد جنگ و فتنه حضور خود در این کشور را توجیه کنند اما در مقابل آن جز آتش جنگ و ویرانی چیزی عاید ملت مظلوم افغانستان نشد.

نورزای اضافه کرد: در کشمیر مسلمان ها تحت ظلم و ستم قرار گرفته اند، اما همان کسانی که فتواهای فرمایشی برای اهداف امریکا و انگلیس صادر می کنند، در این مورد سکوت اختیار کرده اند. آن عده از کشورهای اسلامی که با جمهوری اسلامی مخالف هستند، در واقع حامی قدرت های شیطانی بوده و ملت های مسلمان هرگز به آنها اعتماد نخواهند کرد. چرا که با سرنگونی امریکا، آنها نیز به ورطه سرنگونی سقوط خواهند کرد. آنهایی هم که با عناوین مختلف به ایجاد نفرت در بین مسلمانان پرداخته و به بهانه اختلاف مذهبی، دست به حملات تروریستی می زنند، جز روسیاهی و ناکامی سرنوشت دیگری نخواهند داشت.

وی در پایان گفت: راه و پیام مقام معظم رهبری، راه حق و پیام حق است که مسلمانان جهان باید از آن پیروی و حمایت کنند. خداوند به ما و ملت ایران توفیق دهد تا در این راه استقامت به خرج دهیم.

 

 رهبر معظم انقلاب اسلامی بار دیگر با سخنرانی هوشیارانه خود چهره سیاه آمریکا را به نمایش گذاشت

جوما بن کریم، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه های نماز جمعه اخیر تهران، بار دیگر با سخنرانی هوشیارانه خود چهره سیاه آمریکا را به نمایش گذاشت. همانطور که ایشان فرمودند ترامپ تظاهر به حمایت از مردم ایران می کند. توصیه من به مردم ایران اینست که با تأسی به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره توطئه های آمریکا و هم پیمانانش بیدار باشند و فریب دسیسه های غرب را نخورند.

 

مطمئناً کشورهای اسلامی با اتحاد و همبستگی خود می توانند آمریکا را شکست دهند

 

یحیی علی، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگای تانزانیا گفت: آیت ا... خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی ایران در خطبه های نماز جمعه اخیر تهران،  کشور‌های اسلامی را به وحدت و یکپارچگی در برابر آمریکا فرا خواندند. مطمئناً کشورهای اسلامی با اتحاد و همبستگی خود می توانند آمریکا را شکست دهند.

 

محمد مبارک شهبل، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگای تانزانیا گفت: آمریکا، اسرائیل و هم پیمانانش بدانند که هنوز تاوان خون شهید سردار قاسم سلیمانی و همرزمانش را نداده اند و باید منتظر اقدام جدّی ایران علیه خود باشند.

سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه اخیر تهران همچون همیشه حکیمانه و هوشیارانه بود

شرالی فاضل، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا گفت: تلاش های ایران در برقراری امنیت در عراق و سوریه بر کسی پوشیده نیست. از جمهوری اسلامی ایران می خواهم نیروهای آمریکایی را از منطقه خارج کند. در واقع آمریکا در پشت پرده تمامی فتنه هایی که در منطقه رخ می دهد، قرار دارد. سخنان رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه اخیر تهران همچون همیشه حکیمانه و هوشیارانه بود. ایشان وحدت و همبستگی میان ملت های اسلامی را راهکار اساسی برای رهایی از استکبار قدرت های زورگو به ویژه آمریکا دانستند. بیانات رهبر انقلاب اسلامی ایران همواره چراغ راه ملّت های منطقه است.

 

 شهادت سردار سلیمانی، کلید حذف استکبار از خاورمیانه است

محمد مبارک شهبل، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگای تانزانیا گفت: انشاالله شهادت سردار سلیمانی، کلید حذف استکبار از خاورمیانه باشد. خون شهید سلیمانی باعث حرکت جوشان جبهه مقاومت و حذف آمریکا و اسرائیل از منطقه خواهد بود. ترامپ باید بداند که جمهوری اسلامی ایران همچون برخی کشورهای عربی نیست که در مقابل استکبار سر تعظیم فرود آورد. بلکه با اقتدار کامل در مقابل دشمنان ایستادگی خواهد کرد.

 

قدرت اسلامیِ منطقه، عامل پیروزی بر قدرت های فاسد است

محفوظ سالم، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر پمبای تانزانیا گفت: همانطور که رهبر عالیقدر جمهوری اسلامی ایران آیت ا... خامنه ای فرمودند قدرت اسلامیِ منطقه عامل پیروزی بر قدرت های فاسد است. بنابراین کشورهای منطقه باید با اتحاد خود در زمینه های مختلف همکاری کنند و آمریکا را از منطقه خارج کنند.

سخنان اخیر رهبری همچون پرتوهای نور ، راه را برای مقاومت اسلامی در سرتاسر جهان گشوده است

ابو عمار البهبهانی، مخاطب رادیو عربی گفت: بی تردید سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در خطبه های نماز جمعه اخیر تهران به دو جنبه مهم اشاره داشت: نخست: سیلی خوردن محکم آمریکا از جمهوری اسلامی ایران و دوم سیلی محکم به بن سلمان و برخی سران مرتجع و مزدور عرب منطقه. همچنین تأکید رهبر انقلاب اسلامی ایران در آزاد سازی فلسطین اشغالی و قدس شریف و مسجد الاقصی را نباید از نظر دور داشت. سخنان تاریخی رهبر ایران در خطبه های نماز جمعه اخیر تهران، همچون پرتو های نور و روشنایی است که راه را برای مقاومت اسلامی حزب الله لبنان و بسیج مردمی عراق و انصار الله یمن و حماس و دیگر آزادی خواهان راه مقاومت در سرتاسر جهان گشوده است.

 

ابومحمد مهدی، مخاطب رادیو عربی از یمن گفت: بازتاب سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ایران در خطبه های نماز جمعه اخیر تهران همچنان مورد توجه محافل آزادی خواهان در یمن و به ویژه در بین اصحاب رسانه و خبرنگاران و مجاهدین یمنی و نیز برنامه های رادیویی صنعاء و نویسندگان و محققان برجسته یمنی است و این سخنان رهبری فصل الخطاب برای تمام کشورهای منطقه و جهان بوده و خواهد بود.

 

عبدالرحیم سعیدی، مخاطب رادیو عربی از اتیوپی گفت: بدون تردید سخنرانی رهبر و سرور ما آیت الله سید علی خامنه ای -حفظه الله- مایه فخر و مباهات  و عزت و شرافت برای محور مقاومت اسلامی در سطح منطقه و جهان و موجب ترس و وحشت آمریکا ورژیم صهیونیستی و برخی سران عرب مرتجع منطقه شده است. انشاالله محور مقاومت، آمریکای جنایتکار و تروریسم و عمال او را از منطقه بیرون خواهد کرد. 

 

طبق پیام مقام معظم رهبری، ملت های منطقه باید در برابر زورگویی و استبدادگری آمریکایی  ها و رژیم صهیونیستی ایستادگی  کنند

محمدعبدالكريم، مخاطب رادیو عربی از قطیف –عربستان گفت: سخنرانی رهبر انقلاب اسلامی ایران در خطبه های نماز جمعه اخیر تهران حامل این پیام برای ملتهای منطقه بود که باید در برابر زورگویی و خودخواهی و استبدادگری آمریکایی  ها و رژیم صهیونیستی ایستادگی  ومقاومت نمایند تا موجبات خروج شان از منطقه فراهم گردد و بدون شک خون ریخته شده شهیدان راه اسلام و مکتب قرآن و اهل بیت (ع) همانند شهید سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس و دیگر شهیدان به مانند آتشفشان خروشانی است که تاج و تخت ستمگران را زیر و رو خواهد کرد و باید به این رئیس جمهور کودن و ناپخته دولت آمریکا یعنی ترامپ گفت که ارتش خود را بردار و خیلی سریع از منطقه غرب آسیا خارج شو، چرا که جنود الله از کشته و شهید شدن  وجهاد در راه خداوند متعال  هیچ ترس و ابایی نداشته و هر که از خط مشی ابا عبدالله الحسین (ع) پیروی کند، بی شک پیروز و سربلند خواهد بود.

 

تا زمانی که رهبر انقلاب اسلامی برای حفاظت از اتحاد مسلمانان تلاش می کند، تمام توطئه های غرب شکست خواهد خورد

 

ایرینا، مخاطب رادیو روسی گفت: آیت الله خامنه ای بزرگ ترین رهبر جهان است. تا زمانی که او برای حفاظت از اتحاد مسلمانان تلاش می کند تمام توطئه های غرب شکست خواهد خورد.

 

 

سرگئی، مخاطب رادیو روسی گفت: رسانه ها همیشه سعی در بد جلوه دادن رابطه ایران با ملت های عربی دارند. اما سخنان رهبر ایران نشان داد مشکل از دولت های عربی است.

 

برای نابودی استکبار جهانی، اتحاد از همه مهم تر است

 

ضیاء حیدر، مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش گفت: برای نابودی استکبار جهانی، اتحاد از همه مهم تر است. این اتفاق وقتی می افتد که همه کشورهای اسلامی  با ایران متحد شوند. متاسفانه برخی از این کشورها از ترس و حرص با ایران همکاری نمی‌کنند. ولی مسلمانان ایرانی در جهان خواهند ماند و پیروز خواهند شد.

 

 

ندای وحدت از طرف مقام معظم رهبری در مسیر راه مقدس حضرت امام مهدی (ع) است

 

موكامل حسین، مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش گفت: در حقیقت كسانی كه ندای وحدت را برآورده می‌کنند، موفق خواهند شد، این ندای وحدت از طرف مقام معظم رهبری در مسیر راه مقدس حضرت امام مهدی (ع) است. این دعوت فقط برای وحدت نیست، بلکه برای شناختن دوست و منافق هم است. کسانی که این دعوت رهبری را قبول کنند، خداوند آنها را کمک خواهد کرد. چون همه مسلمانان با حفظ وحدت باید برای آزادی بیت‌المقدس و علیه استکبار جهانی مبارزه کنند.  غیراز این در جهان امنیت و پیروزی ایجاد نخواهد شد. خداوند این رهبر بزرگ جنبش اسلامی را حفظ کند.

 

 

 

 

 

 

 

بهمن ۰۶, ۱۳۹۸ ۰۹:۰۶ Asia/Tehran
کامنت