• از نگاه مخاطبان رادیوهای برون مرزی: تاثیر انقلاب اسلامی ایران در سراسر جهان در زمینه استکبار ستیزی، به وضوح قابل مشاهده است

در آغاز چهل و دومین سال پیروزی انقلاب شکوهمند مردم مسلمان ایران، جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی، تاثیر انقلاب اسلامی ایران را به عنوان الگویی خاص برای ملل ستمدیده جهان، مثبت ارزیابی کرده و بر پیروی از فرمایشات و مواضع مدبرانه مقام معظم رهبری در برابر استکبار جهانی برای رهایی و نجات تاکیدکردند

یک تحلیلگر کلمبیایی:

تاثیر انقلاب اسلامی ایران در دنیا  به طرز شگفت انگیزی  مثبت بوده است/ نه تنها ایران بلکه جهان بعد از شهادت سردار سلیمانی دستخوش تغییر و تحول شد

یک تحلیلگر کلمبیایی در طلیعه آغاز چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: تاثیر انقلاب اسلامی ایران در دنیا به طرز شگفت انگیزی  مثبت بوده است.
کارلوس سانتا ماریا، تحلیلگر امور سیاسی اهل کلمبیا و کارشناس رادیو اسپانیایی معاونت برون مرزی صداوسیما گفت: سه عامل در ادامه حیات انقلاب ها همواره دخیل بوده است که در مورد انقلاب اسلامی ایران نیز صدق می کند. عامل نخست احساس وطن پرستی است. ملت ایران همیشه از خاک ، دین و ناموس خود با حس وطن پرستی خاصی دفاع کرده اند. اگر چنین حسی در میان یک ملت نباشد، آن ها همه چیز خود را خواهند باخت. این مسئله در مورد کوبا نیز صادق است. مردم کوبا به کسی اجازه تعرض به خاکشان را نمی دهند. اگر این عامل وطن پرستی دخیل نباشد، تمامی انقلاب ها نابود خواهند شد.

 وی ادامه داد: عامل بعدی یک تاکتیک بسیار جالب است که «مقاومت فعال» نامیده می شود. این تاکتیک به شکل تقویت قدرت های اجرایی ، قانونگذاری ، قضایی  و حتی نظامی انقلاب عمل می کند. مورد آخر یعنی تقویت نظامی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که اگر این فاکتور نباشد، امپریالیسم و قدرت های فاسد جهان ملت ها را نابود خواهند کرد. برای مثال در طول جنگ تحمیلی عراق علیه ایران این قدرت ها نتوانستند کاری از پیش ببرند . اگر کشوری از لحاظ نظامی قدرتمند باشد، هرگز کسی اجازه تجاوز به خاک آن را به خود نخواهد داد. عامل سومی که بسیار حائز اهمیت است، احساس عزت و شرافت است . ملت ایران از آنجا که احساس شرافت می کند و ملتی ضد امپریالیست است و از سوی دیگر به دنبال رفاه اجتماعی خود است، از این رو در مسیر انقلاب خود ثابت قدم مانده است.

 

تحلیلگر امور سیاسی افزود: در شرایطی که این سه فاکتور در انقلابی وجود داشته باشد، آن انقلاب کارایی خود را از دست نخواهد داد و پابرجا خواهد ماند . در نهاد ملت ایران نوعی آگاهی و معرفت  همراه با آینده نگری وجود دارد.  همواره تلاش هایی برای نابودی انقلاب اسلامی انجام می شود ولی از آنجا که ملت ایران ملتی آگاه، هوشیار و آینده نگر است، هیچ کدام از این تلاش ها تاکنون ثمره ای نداشته است.

سانتا ماریا با اشاره به اینکه آمریکا همواره سعی کرده است، ملت ایران را دچار یاس و ناامیدی کرده و به ورطه شکست بکشاند، گفت: هیج چیز در این میدان به نفع امریکا نبوده است. امریکا همیشه سعی کرده به شکل غیر قانونی از مردم ایران انتقام بگیرد. واشنگتن می خواهد که این انقلاب سرنگون شود. این در شرایطی است که همه چیز برعکس پیش می رود. امریکا امروز فهمیده است که این خود اوست که رو به زوال است و انقلاب اسلامی ایران روز به روز بیش از پیش پیشرفت می کند. 
وی با بیان اینکه تاثیر انقلاب اسلامی  به طرز شگفت انگیزی  مثبت بوده است، گفت: کوبا و به طور کلی امریکای لاتین به خوبی می دانند که ایران یک الگو است. یمنی ها نیز ایران را الگویی برای خود می دانند . می بینیم که آنها چگونه عربستان را با این همه قدرت و توان تکنولوژیکی و نظامی زمین گیر کرده اند. در برابر شهادت سردار قهرمان قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس معاون نیروهای مردمی عراق ما شاهد بودیم که ملت ایران چه آگاهی و بیداری از خود نشان دادند. این مردم به امریکا پیام دادند : «ما فقط یک سیلی به شما زدیم ، منتظر پیامدهای بعدی اقدام خود باشید! شما هرگز نخواهید توانست دوباره دست به چنین جنایت هایی بزنید!»  این حرف تنها از دهان ملتی بیرون می آید که نگاهی هوشمندانه نسبت به جهان دارد.
این کارشناس سیاسی بین المللی تاکید کرد: من می خواهم روی یک تئوری تاکید کنم و آن این که نه تنها ایران بلکه جهان بعد از شهادت سردار سلیمانی دستخوش تغییر و تحول شد. در این جریان در حقیقت تروریسم امریکایی شکست خورد. دنیا از این روز به بعد تغییر کرد و امریکا دانست تنها فرمولی که بتواند با آن ملتی را نابود کند فقط سلاح است ، چون دیگر عوامل برای دستیابی امریکا به اهدافش کارساز نبوده است. کشورهایی چون کره شمالی هستند که می گویند:« اگر نوک انگشت امریکا به ما بخورد ما مشت محکمی به آنها خواهیم زد.»
  امروز دنیا تغییر کرده است و هرکس قدرتی برای پاسخگویی داشته باشد، می تواند در برابر امپریالیسم امریکایی جبهه بگیرد و آزادانه از خود دفاع کند، امریکایی که روز به روز بیشتر غرق می شود، چون جبهه مقاومت به خوبی دریافته است که در دنیای کنونی چه چیزی در حال وقوع است

این کارشناس اسپانیایی زبان در خصوص چشم انداز گام دوم انقلاب گفت:  از نقطه نظر جغرافیای قدرت، دو موضوع بسیار مهم در شرایط کنونی وجود دارد که می بایست بدان توجه کرد: اول در زمینه انسانی که ایران موفق شده است روابط خوب و موثری را با بسیاری از کشورهای دنیا برقرار کند. این مسئله یک نیروی منحصر به فرد به ایران داده است. در وهله بعد این کشور در زمینه علوم مختلف به پیشرفت های بسیاری دست یافته است و این مسئله باعث شده است با اعتماد به نفس بیشتری در عرصه بین الملل گام بردارد. ایران و سایر کشورهای مستقل و آزاد  که از امریکا زخم خورده اند ، کشورهایی چون روسیه ، ونزوئلا، چین و غیره ... باید از خود دفاع کنند . حال زمان حمله فرا رسیده است . از طریق رسانه ها ، همچنین از طریق روابط بین الملل می بایست امریکا را تحت فشار قرار دهند. اکنون دوره جدیدی فرا رسیده است. دیگر مقاومت کافی نیست ، باید به سمت جلو پیش رفت . این یک مقاومت فعال است.

 

 

فعال سیاسی- اجتماعی آرژانتینی:
حرکت انقلاب اسلامی ایران رو به جلو و امیدبخش است
یک کارشناس آرژانتینی به مناسبت شروع چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران  گفت: انقلاب در 41 سال پیروزی خود در مسیر پیشرفت سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، صنعتی ، معنوی و تکنولوژیک قرار دارد.

سهیل اسعد، کارشناس امور سیاسی- مذهبی اهل آرژانتین و کارشناس رادیو اسپانیایی معاونت برون مرزی صداوسیما گفت: هدف از بازگشت امام خمینی(ره) به ایران نه تنها برای اعلام اعتراض به دولت وقت بلکه برای سرنگونی نظام شاهنشاهی بود. ایشان برای ایجاد یک دولت اسلامی در ایران برنامه داشتند. نهضت امام خمینی(ره) به زمانی که ایشان در فرانسه حضور داشتند، برمی گردد. انقلاب آخرین گذرگاه مسیری است که عبور از آن سالیان متمادی به طول انجامیده بود. 

اسعد در ادامه افزود: شروع انقلاب اسلامی از نهضتی که در حوزه علمیه قم با حضور شخصیت هایی نظیر سید حسن مدرس شکل گرفت و به دنبال آن جنبش  هایی چون جنبش ملی شدن صنعت نفت در دوره دکتر مصدق ایجاد شد. تمامی این نهضت ها در نهایت به نوعی در شکل گیری قیام مردمی و پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاثیرگذار بوده است . قبل از بازگشت امام خمینی(ره) به ایران راهپیمایی های عظیم مردمی برگزار می شد . رژیم شاه مردم را به زندان می انداخت و ...در نهایت  طی ده روزی که تحت عنوان «دهه فجر» نامیده شده است، آخرین گام های انقلاب در جهت پیروزی نهایی آن برداشته شد.

اسعد با اشاره به اینکه تبعید امام خمینی(ره) حاصل قیام ایشان علیه رژیم شاه بوده است، گفت: امام خمینی در طول ده سال در خارج از ایران در کشورهای عراق، ترکیه و فرانسه در تبعید به سر می برد. این یکی از نشانه های آن است که انقلاب ایران(حداقل) از ده سال قبل از 1979 آغاز شده است. امام خمینی در طول تبعید رهبری این نهضت را عهده دار بود. نهضتی مردمی که علیه رژیم شاهنشاهی شکل گرفته بود و در نهایت منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد. اساسا انقلاب یک پروسه زمان بر است. زمانی برای آگاهی مردم ، زمانی برای قیام آنها و زمانی برای ارائه یک مدل حکومتی که قبلا وجود نداشته  که در مورد ایران، انقلاب اسلامی بوده است.

این کارشناس سیاسی آرژانتینی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در قرن بیستم یک معادله اجتماعی سیاسی کاملا متفاوت را به جهان ارائه داد، گفت: در برهه ای که دنیا تحت سلطه ماتریالیسم وحشی و انسان گرایی با محوریت فردیت قرار داشت، امام خمینی ایجاد یک تمدن اسلامی بر اساس آموزه های پیامبران را مطرح نمود . وی در حقیقت دین را به عنوان عامل اصلی ایجاد یک دولت جدید احیا کرد. ارزش هایی که ایشان مطرح کرد ، اصول و طرز فکرشان، همچنین ایده های سیاسی شان کاملا متفاوت از دولت های آن زمان در قرن بیستم بود. نکته مهم اینست که امام خمینی به عنوان رهبر یک جناح فکری که ریشه در یکتاپرستی و دین مداری داشت، اساس تشکیل دولت را دین مبین اسلام قرار داد.

وی در ادامه افزود:  امام، انقلاب اسلامی را رهبری کرد که در نهایت به تشکیل جمهوری اسلامی ایران انجامید. نظامی کاملا متفاوت از نظام های سکولار آن زمان. در نظام اسلامی ایران که امام خمینی پایه گذاری کرد، اتحاد میان دین و سیاست، دین و دولت کاملا مشهود بود. به عبارتی اخلاقیات و ارزش های اسلامی بخشی از ایدئولوژی ایشان را تشکیل می داد. در نظام اسلامی ایران، ارزش های انسانی براساس قوانین الهی تعریف شد و ایده آل هایی که مطرح شد، کاملا متفاوت از نظام هایی بود که در آن زمان در جبهه های شرق و غرب وجود داشتند.

کارشناس رادیو اسپانیایی در پایان گفت: آموزه های امام خمینی کاملا برگرفته از آموزه های اسلامی بود نه برداشت شخصی ایشان از دین . ایشان منابع اسلامی را در اختیار گرفت و آنها را موتور حرکت نهضت اسلامی ایران قرار داد. امام خمینی مسیر انقلاب را تدوین نمود و در نهایت ما شاهد پیروزی انقلاب به عنوان آخرین مرحله از نهضت ایشان بودیم. به عنوان نتیجه مثبت: 80 سال تلاش و مبارزه آن رهبر فرزانه که در نهایت منجر به شکل گیری انقلاب اسلامی ایران گردید و حال این انقلاب در چهل و یکمین سال پیروزی خود در مسیر پیشرفت سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، صنعتی ، معنوی و تکنولوژی خود قرار دارد.

 

 

یک جامعه شناس اندونزیایی:
پیشرفت های ایران در 41 سال گذشته جهان را شگفت زده کرده است

یک جامعه شناس اندونزیایی در روزهای آغازین چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ایران به جهانیان ثابت کرد که می تواند با  وجود  ظالمانه ترین تحریم ها، با عزت و سربلندی به اهداف والایش برسد. این پیشرفت ها شگفت انگیزند.

محمد سپر اجا، جامعه شناس و استاد دانشگاه دولتی گجاح مادا (معتبرترین دانشگاه اندونزی) و کارشناس رادیو ملایو با تبریک  41 مین سالگرد انقلاب اسلامی به مردم و دولت ایران گفت: من تحولات ایران به عنوان کشور مهم و تاثیر گذار در خاور میانه را رصد می کنم. ایران دستاوردهای بسیاری در مدت 41 سال به دست آورده است. پس از انقلاب سال 1979، ایران  با مشکلات فراوانی  رو به رو شد، اما توانست بر آنها غلبه کند. فشارهای زیادی از کشورهای استعمارگر و زورگو مانند آمریکا برای منزوی کردن ایران وارد می شود. آنها ایران را در زمینه های مختلف تحریم می کنند. اما می بینیم ایران هنوز پا بر جاست و به اهدف والای خود ادامه می دهد.

این استاد دانشگاه اندونزی در ادامه افزود: اکنون در چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی ، ما پیشرفت علوم و فناوری را در ایران مشاهده می کنیم ، مخصوصا در صنایع نظامی که از جنبه دفاعی خیلی برای کشور اهمیت دارد. ایران در شرایط تحریم و تحت فشار شدید كشورهای غربی به این موفقیت نایل شده است .

سپرآجا، با اشاره به اینکه غرب با استفاده از کانال های سیاسی در عرصه های مختلف بین المللی ، همواره سعی می کرد جلوی پیشرفت برنامه موشکی ایران را بگیرد، گفت: علیرغم چنین تحریم های شدیدی ، مردم و دولت ایران یکدل و یکصدا پشت نظامشان ایستاده و بر مشکلات غلبه کردند. آنها نشان دادند که با توانایی های بومی خودشان می توانند نیازهای استراتژیک خود را تامین کنند. دستاوردهای ارزشمند در حوزه نانو، لیزر و ... از دیگر آثار پیشرفت‌ های علمی و فناوری ایران بعد از انقلاب است. علم نانو تحولات بزرگی را در جهان ایجاد کرده و ایران در این فناوری از جایگاه  و رتبه خوبی در دنیا برخوردار است. محققان ایرانی با تکیه برعلم و تخصص داخلی توانسته‌اند از سلول‌های بنیادی در پیوند‌های مغز و استخوان، پوست و ترمیم بافت آسیب‌دیده قلب کمک بگیرند و حتی در ترمیم ضایعات نخاعی و پیوند قرنیه چشم استفاده کنند. ایران پس از انقلاب با ورود به حوزه ‌های فناوری هسته‌ای گام‌ های بزرگی در این خصوص برداشته  و جزو کشور‌های پیشتاز درخاورمیانه در زمینه تولید رادیو‌دارو و توسعه رادیو‌دارو‌های جدید است.

وی در پایان گفت: ایران به تمام کشورهای جهان نشان می دهد که چگونه می تواند جامعه و کشور خود را با وجود  شدید ترین و ظالمانه ترین تحریم ها با عزت و احترام و سربلندی به اهداف والا برساند.

استاد دانشگاه ترک:

دشمنی استکبار ثابت می کند حرکت جمهوری اسلامی ایران مستقلانه است

 

یک کارشناس مسائل بین المللی از ترکیه در راستای شروع چهل و دومین سال پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران تاکید کرد ریشه ترس و اقدامات خصمانه  استکبار جهانی علیه ایران را باید در تاثیرگذاری بالای جمهوری اسلامی در دنیا جست و جو کرد. دشمنی های آمریکا و استکبار جهانی نیز در حقیقت نشانگر حرکت مستقلانه انقلاب اسلامی ایران است.

عباس کارا آغاچلی، عضو هیئت علمی رشته روابط بین الملل دانشگاه گیرسون ترکیه و کارشناس رادیو ترکی استانبولی معاونت برون مرزی صداوسیمای ج.ا.ا. پیرامون تاثیر بین المللی انقلاب اسلامی ایران گفت:  بدون شک استکبار جهانی و به ویژه آمریکا تحمل پیشرفت کشورهای مستقل در هیچ جای جهان را ندارد. دشمنی های آمریکا و استکبار جهانی نیز در حقیقت نشانگر حرکت مستقلانه انقلاب اسلامی ایران است. در تمام مراحل این دشمنی آمریکا با بهره گیری از تمام ابزارهای ملی و جهانی خود در تلاش بود تا موانعی بر سر راه پیشرفت کشور مستقلی همچون ایران ایجاد کند.

کاراآغاچلی در ادامه افزود: در این میان انقلاب مردمی ایران با بهره گیری از استراتژی مقاومت خود توانسته است در مقابل این زورگویی ها سر خم نکند. بدین ترتیب باید گفت انقلاب ایران آنچنان پر قدرت و مستقل ظاهر شده که آمریکا به شدت به دنبال تبدیل ایران به کشوری غیر از جمهوری اسلامی است. در این راستا نباید فراموش کرد که آمریکا به کمتر از تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران راضی نخواهد شد. البته این نشان از تاثیرگذاری بالای جمهوری اسلامی ایران و  وارد کردن ضربه سنگین به استکبار جهانی دارد.

کارشناس سیاسی ترک  با اشاره به پیشرفت ها و افزایش نفوذ ایران در منطقه گفت: آمریکا در منطقه جنگ های نیابتی را آغاز کرده است. در همین راستا وهابی ها و دیگر تروریست ها نیز از طرف همپیمانان آمریکا در منطقه تامین مالی و حمایت می شوند. این گروه های تروریستی در راستای اهداف آمریکایی-صهیونیستی و استکباری در منطقه در حال فعالیت هستند که تا حد زیادی توسط محور مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران شکست خورده اند.

وی در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها کشوری که به صورت مصمم در مقابل آمریکا قد علم کرده، الگوی ویژه ای در این زمینه است. بسیاری از کشورهای منطقه به صورت مستقیم و غیر مستقیم تحت سیطره استکبار جهانی و آمریکا هستند. به خصوص کشورهای مرتجع عربی که در این زمینه پیشرو هستند. در چنین اوضاعی موقعیت ایران که پس از انقلاب اسلامی سیاست های مستقل را اعمال کرده، بسیار ویژه است.

 

تحلیلگر سیاسی ترک:

جمهوری اسلامی ایران امید مستضعفان و مظلومان جهان است

یک کارشناس سیاسی ترک در آستانه شروع چهل و دومین سال پیروزی حرکت انقلابی مردم مسلمان ایران که چند روز پیش در سراسر ایران اسلامی جشن گرفته شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران امید مستضعفان و مظلومان جهان است و باید به صورت جدی برای تداوم حرکت آن تلاش کرد.

موتلوهان گونش، تحلیلگر سیاسی ترک و مخاطب رادیو ترکی استانبولی معاونت برون مرزی صداوسیمای ج.ا.ا. پیرامون انقلاب اسلامی ایران و توطئه های دشمنان گفت:  انقلاب اسلامی ایران از همان ابتدا با جوش و خروش خود توجه جهانیان را به خود جلب کرد. غربی ها که انتظار چنین شکستی را در مقابل دست های خالی مردم مسلمان ایران نداشتند، غرق در تعجب به دنبال به گل نشاندن کشتی انقلاب بودند. اینکه در آن دوران مردم بدون سلاح و درگیری مسلحانه خاصی توسط رهبری دینی، یک دیکتاتور مورد حمایت تمام قد غرب و استکبار را به زیر بکشانند، تصوری غیر ممکن برای جهانیان بود. این برای غربی ها به خصوص آمریکا بسیار سنگین بود. آنها نمی توانستند قدرت دین و ایمان را باور کنند. البته آنها دیگر منافع کلان خود در ایران و منطقه را از دست داده بودند. به همین دلیل در ادامه بهت و حیرت خود دست به مقابله با جمهوری اسلامی ایران زدند. در همین راستا  اقدامات متعددی جهت پیشگیری از حرکت انقلاب  اسلامی انجام دادند اما این موانع یکی پس از دیگری توسط مردم انقلابی ایران مرتفع شد و اکنون نیز سالگردی دیگر با شکوه بیشتر برگزار شد. 

گونش با اشاره به جامعیت انقلاب اسلامی در سطح ملی و منطقه ای گفت: اقشار مختلف اعم از شیعه و سنی در تحقق این انقلاب نقش داشتند. تمام گروه های جامعه در تحقق این انقلاب سهیم بودند. انقلاب اسلامی، چشم و امید بسیاری از آزادی خواهان جهان نیز بود. بسیاری در منطقه و جهان با استناد به انقلاب اسلامی در راستای استقلال واقعی کشورشان اقدام کردند. البته بیشتر این الگوگیری ها توسط حکومت های وقت که تحت تاثیر استکبار جهانی بودند، سرکوب شد. اما در نهایت انقلاب اسلامی به صورت پایدار به حرکت انقلابی خود ادامه داد تا قدرت نفوذ خود در منطقه و جهان را افزایش دهد. این انقلاب بزرگ به خواست و قوه الهی تا زمان تحقق انقلاب مهدی(عج) ادامه پیدا خواهد کرد. جمهوری اسلامی ایران امید مستضعفان و مظلومان جهان است که باید به صورت جدی برای تداوم حرکت آن تلاش کرد.

 

پروفسور پاکستانی:
دایره تاثیر انقلاب اسلامی ایران جهانی است / انقلاب ایران بیشتر به یک معجزه شبیه بود

یک نویسنده و استاد دانشگاه پاکستانی در طلیعه آغازین روزهای پیروزی انقلاب ایران تصریح کرد:  تاثیر انقلاب اسلامی ایران نه تنها در داخل مرزها، بلکه در منطقه و سراسر جهان در زمینه استکبار ستیزی به وضوح قابل مشاهده است. انقلاب ایران بیشتر به یک معجزه شبیه بود. دوست و دشمن انتظار نداشتند که یک چنین انقلاب با عظمتی صورت بگیرد و حتی پس از پیروزی آن بسیاری فکر می کردند که در طول زمان این انقلاب به دست فراموشی سپرده خواهد شد.

پروفسور علی کمیل قزلباش، استاد دانشگاه آزاد علامه اقبال لاهوری اسلام آباد پاکستان، شاعر، نویسنده و کارشناس رادیو پشتوی معاونت برون مرزی صداوسیما گفت: پیروزی انقلاب اسلامی بیشتر به یک معجزه شبیه بود. زیرا در همان زمان متفکرین و سیاستمداران (دوست و دشمن) انتظار نداشتند که یک چنین انقلاب با عظمتی صورت بگیرد و حتی پس از پیروزی آن بسیاری فکر می کردند که در طول زمان این انقلاب به دست فراموشی سپرده خواهد شد. زیرا در بسیاری از کشورهای جهان انقلاب های گوناگونی رخ دادند که پس از مدتی با شکست و ناکامی مواجه شدند. اما می بینیم که به لطف خداوند بزرگ انقلاب اسلامی ایران به ثمر رسید و پس از چهل و یک سال هنوز پابرجا و استوار است وهر روز قدرتمندتر از گذشته می شود.

قزلباش ضمن بیان اینکه بصیرت و نگرش ژرف امام راحل در پایه گذاری این انقلاب چندان قوی بود که باعث تداوم آن شد، گفت: علاوه بر آن حقانیت و پیروی از خط و مشی پیامبر بزرگ اسلام (ص) نیز از دیگر رموز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران است. ماندگاری انقلاب اسلامی ایران در حالی صورت می گیرد که قدرت های بزرگ جهانی در چند دهه اخیر از هیچ تلاشی برای براندازی و فروپاشی آن دریغ نکردند.

قدرت های شرور همواره در برابر انقلاب اسلامی ایران مانع تراشی کردند تا مانع گسترش و پیشرفت آن شوند که تا به امروز نیز توطئه ها و دسایس دشمنان اسلام همچنان ادامه دارد. اما با این وجود تمام تلاش ها و توطئه های دشمنان در راستای تضعیف و یا نابودی انقلاب اسلامی ایران با شکست رو به رو شدند.

استاد دانشگاه آزاد علامه اقبال لاهوری در ادامه افزود: دشمنان اسلام پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، خون های بسیاری را ریختند و یاران امام راحل و مقام معظم رهبری را هدف قرار دادند و با مداخله در امور داخلی این کشور برای تضعیف نظام تلاش کردند. اما مشیت الهی بر این بود که انقلاب اسلامی که راه و شیوه حسینی(ع) را در پیش گرفته، هر روز قدرتمندتر شده و عظمت آن نیز افزایش یابد.
وی تاکید کرد:  شهادت سردار قاسم سلیمانی را می توان به عنوان یک نمونه یاد کرد. دشمنان بر این خیال بودند که با شهادت این سردار، نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه را کاهش داده و انقلاب را تضعیف کنند. اما دشمن به مقصد خود نایل نشد و بلکه با پاسخی کوبنده از سوی انقلاب اسلامی گردید.

این نویسنده پاکستانی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران تا کنون بسیار موفق عمل نموده است، گفت: به تدبیر مقام معظم رهبری و به کوری چشم دشمنان اسلام، این انقلاب در مسیر موفقیت باقی خواهد ماند. زیرا مبانی ایدئولوژیکی قوی دارد، که بر اساس دین مبین اسلام و مطابق با فرمایشات پیامبر عظیم الشان پایه ریزی شده اند. انقلاب اسلامی در اساس خود عیب و نقصی ندارد، در تمام کشورهای جهان افرادی هستند که باعث بروز مشکلات و مسائل در نظام و کشورشان می شوند. اما در مجموع انقلاب اسلامی تا کنون ثابت کرده که کارآمد و موفق بوده و در مسیر موفقیت نیز باقی خواهد ماند. در حال حاضر تاثیر انقلاب اسلامی ایران در داخل مرزهای این کشور محدود نشده، بلکه اثرات آن به وضوح در منطقه و سراسر جهان در زمینه استکبار ستیزی قابل مشاهده است.

قزلباش در ادامه افزود: انقلاب اسلامی ایران، چراغ راهی برای ملت های ستمدیده جهان شد، به نحوی که اثرگذاری آن را نمی توان تنها محدود به کشورهای اسلامی دانست. اتحاد در بین ملت  از درس های اساسی این انقلاب بود. و این باور را تحکیم کرد که با وحدت، انگیزه و باور می توان تغییر ایجاد کرد و اینکه در برابر ظلم و استبداد نباید خاموش نشست. این یکی از پیام های اساسی انقلاب اسلامی برای جهانیان بود.

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه بصیرت و تقوای امام خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بی نظیر است، گفت: تدبیر ایشان بارها برای متفکرین ثابت شده است. طوری که بارها فرمایشات و پیش بینی های ایشان درباره حوادث و قضایای بزرگ و کوچک درست بوده است. البته تدابیر امام راحل و مقام معظم رهبری نیز اساسی ترین عواملی بود که باعث شد انقلاب اسلامی روز به روز شکوفاتر شده و از مانع تراشی های و توطئه های قدرت های جهانی جان سالم به در ببرد. در برخی از کشورهای جهان که مردم آن تحت ظلم و ستم استکبار قرار دارند و یا از استبداد و فساد مقامات رنج می برند همه از مواضع مقام معظم رهبری حمایت می کنند و به انقلاب اسلامی عشق می ورزند.

کارشناس رادیو پشتوی معاونت برون مرزی صداوسیما در ادامه خاطر نشان کرد: با گسترش فضای مجازی و اینترنت و تغییر شیوه های ارتباطی در جهان، محبوبیت انقلاب اسلامی در میان ملل مظلوم و ستمدیده جهان که از جنایات رژیم صهیونیستی، آمریکا و متحدین آن رنج می برند و کسانی که تشنه حقیقت هستند، امری کتمان نشدنی است، آنها از مواضع رهبری کاملاً حمایت می کنند. ملت های مظلوم جهان با الگوگیری از انقلاب اسلامی و استفاده از فرمایشات و مواضع مدبرانه مقام معظم رهبری در برابر استکبار ایستادگی کرده و برای رهایی و نجات تلاش می کنند.

وی افزود: خوشبختانه محاسبات دشمنان همه اشتباه از آب درآمدند. قدرت های استکباری که در تلاش بودند با انقلاب اسلامی در ایران بجنگند و اینک با اثرات آن در بیرون از مرزهای ایران می جنگند و البته که تا کنون در این رویارویی همواره بازنده بوده اند.

این تحلیلگر برجسته پاکستانی در پایان گفت: اگر بگوییم جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر تنها کشوری در جهان است که از ملت های مظلوم حمایت کرده و همواره حرف حق را می زند، مبالغه نکرده ایم. زیرا ایران اسلامی به تنهایی در برابر آمریکای ابر قدرت و رژیم جنایتکار صهیونیستی ایستادگی و مقابله می کند. به همین دلیل است که ملل مظلوم دنیا همواره از ایران حمایت کرده و برای کامیابی و پیروزی آن همیشه دعا می کنند.

 

 

 

ابو بتول، مخاطب رادیو عربی از عراق گفت: یکی از اسرار موفق بودن انقلاب اسلامی ایران در چهل و یکمین سالگرد پیروزی خود، وجود رهبری حکیمانه ای همچون امام خمیني راحل و نیز وجود امام خامنه ای رهبر فرزانه ایران است که توانسته اند این انقلاب را به سر منزل مقصود رسانده و آن را به عنوان زمینه ای برای ظهور امامت امام مهدی (عج) بر روی این کره خاکی فراهم آورند.  

 

ابو علی، مخاطب رادیو عربی از عمان گفت: عرض تبریک و شاد باش خدمت شما دست اندرکاران رادیو عربی تهران به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران که تاج و تخت طاغوتیان و سرکشان  و زورگویان را بر هم چید و تمام معادلات و توطئه های کشورهای غربی علیه ایران اسلامی را خنثی نمود.

 

أم علی، مخاطب رادیو عربی از قطیف –عربستان گفت:  بدون شک استقلال سیاسی و مردم سالاری جمهوری اسلامی ایران جزو بزرگ ترین دستاوردهایی است که انقلاب اسلامی ایران بدان جامه عمل پوشانده و همچنان تا به امروز بر این دستاورد عظیم متکی است  و علیرغم فشارهای سنگین بین المللی و محاصره سیاسی و اقتصادی و تبلیغات خصمانه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ، این انقلاب اسلامی همواره در برابر این ناملایمات پایدار و مقاوم بوده و به درجه والایی از پیشرفت در حوزه های اقتصادی و مدنیت و علمی  و سایر حوزه ها نائل گردیده است و این امر خود دلیلی روشن و شاخصه ای بارز بر پویایی و شرافت و کرامت گرانقدر ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

حیدر حسن، مخاطب رادیو عربی از عراق گفت: از مهم ترین دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تعریف معارف اسلامی و احیای آنها است. تمام تلاش های صورت گرفته از سوی دشمنان در تحریف چهره اسلام ناب محمدی (ص)  با درایت  و رهبری امام خمینی کبیر (ره) و نیز امام خامنه ای -حفظه الله- با شکست مواجه شد و بنا به گفته بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران باید اسلام حقیقی و ناب محمدی (ص) را به تمام دنیا شناساند تا دیگر غریب و مظلوم واقع نشود.

 

پرچم  جمهوری اسلامی ایران همیشه در حال اهتزاز و سربلندی است

زینب حسینی، مخاطب رادیو عربی از عراق گفت: با عرض تبریک خدمت شما و تمام مسلمانان و مستضعفین جهان به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی راحل و پیروزی خون بر شمشیر و نیز پیروزی ستمدیدگان بر ظالمان و گردنکشان. به کوری چشم دشمنان ، پرچم  جمهوری اسلامی ایران همیشه در حال اهتزاز و سربلندی است.

 

 

عبد الکریم الوشلی، مخاطب رادیو عربی از یمن گفت: بدون تردید راهپیمایی میلیونی مردم ایران در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران امسال همچون سیل خروشانی بود که با استمداد و مدد گرفتن از قدرت نامتناهی پروردگار متعال بساط تهدیدهای توخالی آمریکا و صهیونیست ها و همپیمانان منطقه ای شان را برچید و تمام آمال و آرزوهای پوچ و باطل آنان را در صدمه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست و نابود کرد.

 

 

محمود کاظم مخاطب رادیو عربی گفت: سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در چهل و یکمین سال از عمر خود که موجب سرنگونی تاج و تخت زورگویان  و گردنکشان و ستمکاران گردید را خدمت شما  و تمام آزادگان و مستضعفین  و ستمدیدگان جهان تبریک عرض می کنم  و برایتان از خداوند منان توفیق روز افزون خواستارم.

 

انقلاب اسلامی ایران برای مسلمانان و آزادی خواهان جهان ثمرات مهمی در برداشت

 

محمد مبارک شهبل، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر لاموی کنیا گفت: فرا رسیدن دهه مبارک فجر و 41 مین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به مردم عزیز ایران تبریک می گویم. انقلاب اسلامی ایران نه تنها برای مردم ایران بلکه برای مسلمانان و آزادی خواهان جهان ثمرات مهمی در برداشت.

وی در ادامه افزود: 41  سال پیش در چنین ایامی انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و برای به ثمر رسیدن و  پابرجا ماندن انقلاب اسلامی ایران و حفظ استقلال و عزت جمهوری اسلامی ایران خون های زیادی بر زمین ریخته شده است که مردم ایران باید به این مسئله توجه کافی داشته باشند و از انقلاب خود به خوبی صیانت کنند.

این مخاطب سرشناس رادیو سواحیلی در پایان گفت: انقلاب اسلامی ثمرات بسیاری برای مردم ایران داشت و باعث پیشرفت های قابل توجهی برای جمهوری اسلامی ایران گردید. دشمنان ایران اسلامی در این 41 سال به هرگونه توطئه ای دست زدند تا این انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران را نابود کنند. امّا با اتحاد و همبستگی مردم ایران همواره شکست خورده اند. در واقع این مسأله الگوی مناسبی برای دیگر کشورهای اسلامی است که باید از آن درس بگیرند.

 

 

 

شرالی فاضل، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا گفت: فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به رهبر فرزانه و ملّت غیور ایران تبریک می گویم. با پیروزی انقلاب اسلامی، حکومتی بر پایه عدالت و قوانین الهی و اسلامی در ایران بنا نهاده شد و این مسئله نه تنها برای مسلمانان بلکه برای آزادی خواهان جهان الگویی مناسب است.

 

یحیی علی، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا گفت: 41 مین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به آیت ا... خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم شریف ایران تبریک می گویم. جمهوری اسلامی ایران در سال های پس از پیروزی انقلاب در زمینه های نظامی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی  به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است که این مسئله از ثمرات انقلاب اسلامی ایران است.

 

کشورهای اسلامی جهان باید برای پیشرفت و موفقیت، ایران را الگوی خود قرار دهند

جوما عیدی عیسی، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر کوندوای تانزانیا گفت: فرا رسیدن 41 مین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به ملّت عزیز ایران تبریک می گویم. ایران اکنون بدون اتکا به قدرت های استکباری همچون آمریکا پله های ترقی را می پیماید. پیشرفت های ایران در ساخت تسلیحات نظامی مسئله ای است که خواب راحت را از چشمان دشمنان گرفته است و نمونه این موفقیت را در حمله نظامی ایران به پایگاه عین الاسد مشاهده کردیم. کشورهای خاورمیانه و دیگر کشورهای اسلامی جهان باید ایران را الگوی خود قرار دهند و بدانند که با تلاش و بدون وابستگی به استکبار جهانی می توان به پیشرفت های بزرگی دست یافت.

 

انقلاب اسلامی در بیدارسازی ملّت های تحت ظلم جهان نقش مؤثری داشت

بالهدی علی، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگای تانزانیا گفت: انقلاب اسلامی در بیدارسازی ملّت های تحت ظلم جهان نقش مؤثری داشت. حمایت امام خمینی(ره) از ملت های مظلوم همچون فلسطین موجب تقویت حرکت ها و جنبش های اسلامی شد و به همین خاطر آمریکا و اسرائیل از جمهوری اسلامی ایران واهمه دارند و برای از بین بردن نظام اسلامی ایران دست به هر توطئه ای می زنند.

 

یحیی حسن محمد، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا گفت: انقلاب اسلامی ایران، با احیای اسلام و دمیدن روح تازه ای به مسلمانان جهان، باعث سرافرازی آنان شد.

 

 

امتونه سالم، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر لیندی تانزانیا گفت: مردم ایران با حضور گسترده خود در راهپیمایی روز 22 بهمن نشان دادند که از تهدیدهای غرب واهمه ای ندارند و تا پای جان از انقلاب اسلامی حمایت می کنند.

 

فضیل احمد، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا گفت: 41 مین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را به ملت شریف ایران تبریک می گویم. حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی پیروزی انقلاب اسلامی، بار دیگر کاخ آرزوهای آمریکا و جهان استکبار برای نابودی جمهوری اسلامی را فرو ریخت.

 

 

یحیی علی، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا گفت: مردم ایران با حضور پرشور خود در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر وحدت و همبستگی شان را به نمایش گذاشتند و به دشمنان فهماندند که ایران در برابر خواسته های نامشروع آنها سر تعظیم فرود نخواهد آورد.

 

بهمن ۲۷, ۱۳۹۸ ۱۳:۲۱ Asia/Tehran
کامنت