جمعی از مخاطبان رادیوهای برون مرزی ، برپایی موفقیت آمیز انتخابات اخیر را سیلی محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان نظام دانسته و حضور پر شور ملت ایران را در صحنه تاییدکننده مجدد عظمت و اقتدار نقلاب اسلامی در منظر جهانیان توصیف کردند.

مردم شریف ایران با حضور پرشور و گسترده خود در انتخابات پارلمانی حماسه ای نو آفریدند

ابو حیدر، مخاطب رادیو عربی از عراق گفت: ملت بزرگ و مبارز و خستگی ناپذیر و متعهد  ایران در طول این چهل و یک سال از عمر انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی راحل (قدس ) و نائب بر حقش امام خامنه ای به پیروزی های چشمگیری دست یافته و سیلی محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان ایران اسلامی به خصوص شیطان بزرگ یعنی آمریکا  ورژیم صهیونیستی جعلی وارد ساخته اند و نیز شاهد حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی های پرشوری مانند تشییع پیکر سرباز میهن شهید حاج قاسم سلیمانی و همرزمان نیکوکارش بوده ایم که حیرت و شگفتی جهانیان را به دنبال داشت و بدون تردید مردم شریف ایران با حضور پرشور و گسترده خود در انتخابات پارلمانی حماسه ای نو خواهند آفرید تا سیلی محکم دیگری بر دهان گزافه گویان و دشمنان این نظام به ویژه آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی غاصب و برخی مزدوران منطقه ایشان باشد.

 

برپایی موفقیت آمیز انتخابات ، سیلی محکمی بر دهان بیگانگان است

ابو محمد مهدی، مخاطب رادیو عربی از یمن گفت: باید این فهم و درک برای همگان آشکار شود که برپایی انتخابات پارلمانی در ایران یک امر داخلی است و حضور در این انتخابات حق قانونی و شرعی برای تمام ایرانیان مطابق با شرایط و استانداردهای تعریف شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در حوزه انتخابات است و اینکه گسترش و نشر آگاهی انتخاباتی یک ضرورت ملی به حساب آمده و موفقیت روند انتخابات پارلمانی در ایران خود نیز به عنوان یک ابزار صحیح و درست برای انتقال قدرت به روش دموکراتیک است و بی شک موفقیت انتخابات مجلس شورای اسلامی یعنی ثبات جمهوری اسلامی ایران و به همین خاطر برپایی موفقیت آمیز این انتخابات و حضور گسترده مردم در آن سیلی محکمی بر دهان بیگانگانی است که همیشه درتلاش بوده اند تا اذهان عمومی مردم ایران را در موقع برگزاری انتخابات با تشویش و سردرگمی مواجه سازند تا به پندار خودشان ایران و مردم را ضعیف و منزوی جلوه دهند  ولی هیچ وقت نخواهند توانست به این امر نائل شوند.

 

سعيد فارس السعيد، مخاطب رادیو عربی از سوريه گفت: ملت بزرگ ایران که همیشه پایبند به تفکر و شیوه و منش اهل بیت و امامان معصوم (ع) بوده با برخورداری از آگاهی و درک ملی و اخلاص به میهن علیرغم تبلیغات مغرضانه بیگانگان حضور گسترده ای در این انتخابات داشت.

این مخاطب رادیو عربی در ادامه گفت: مردم بزرگ ایران با حضور گسترده خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی به همگان نشان داد که از یک اراده و آزادی کامل و یک درک و فهم سیاسی و حب  و اخلاص صادقانه به میهن برخوردار بوده و اجازه دخالت بیگانگان در امور خود را نخواهند داد.

وی در پایان گفت: ملت بزرگ ایران این درک و فهم خود را با حضور یکپارچه و گسترده  و بی نظیر در موارد مهمی همچون سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نیز در موقع تشییع پیکر شهید قهرمان سپهبد قاسم سلیمانی و... برای همگان به اثبات رسانده اند .از این رو برگزاری انتخابات پارلمانی در ایران نماد یک انتخابات آزاد مردمی آگاهانه  و بی نظیر در سطح منطقه و جهان است.

 

شرالی فاضل، مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا گفت: مردم ایران همانطور که در راهپیمایی روز 22 بهمن حضور پرشور داشتند در انتخابات نیز حضوری گسترده داشتند.

 

حضور مردم ایران در انتخابات ادامه راه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است

یحیی علی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا گفت: مردم ایران باید در این برهه حساس با هوشیاری عمل کردند و با حضور حداکثری خود به آمریکا و هم پیمانانش نشان دادند که در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی محکم و استوار ایستاده اند. در واقع حضور مردم ایران در انتخابات، ادامه دهنده راه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است.

 

بالهدی علی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگای تانزانیا گفت: حضور میلیونی مردم ایران در تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی نشان داد که مردم دوستدار انقلاب اسلامی هستند و با حضور پرشور خود در انتخابات بار دیگر عظمت و اقتدار انقلاب اسلامی را به دنیا نشان دادند.

 

جوما عیدی عیسی مخاطب رادیو سواحیلی از تانزانیا گفت: دشمنان از طریق رسانه ها و فضای مجازی از هر ترفندی استفاده می کنند تا مردم ایران پای صندوق‌های رأی نروند امّا مردم ایران بار دیگر با وحدت و همبستگی در این انتخابات شرکت کردند.

 

کارشناس سیاسی پاکستانی :

شهادت سردار سلیمانی صفوف مشارکت مردمی ایرانیان در انتخابات مجلس را تقویت کرد

یک تحلیلگر سیاسی پاکستانی با اشاره به حضور پرشور مردم ایران در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: امسال که شهادت شهید سلیمانی شور فزاینده ای به ملت داده، حضور مردم در این انتخابات نشانه بی توجهی آنان به تبلیغات مسموم و فزاینده دشمنان جمهوری اسلامی ایران است.

فرحت حسین مهدوی، کارشناس سیاسی اهل پاکستان و کارشناس رادیو پشتوی معاونت برون مرزی صداوسیما ضمن اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس گفت: یازدهمین دور انتخابات مجلس در ایران با شور و مشارکت وسیع مردمی برگزار شد. رسانه های غربی و در راس آن آمریکا همواره تلاش کرده اند تا مردم ایران را ناامید کرده و مانع مشارکت مردم در انتخابات شوند اما با وجود گذشت 41 سال از انقلاب اسلامی همواره مردم در انتخابات ها حضور پر شوری داشتند. امسال که شهادت شهید سلیمانی شور فزاینده ای به ملت داده، حضور مردم در این انتخابات نشانه بی توجهی آنان به تبلیغات مسموم و فزاینده دشمنان جمهوری اسلامی ایران است.  

کارشناس پاکستانی افزود: این نخستین تجربه مردم ایران نیست چرا که  در 41 سال گذشته مردم با وجود تبلیغات مسموم رسانه های غربی و امریکایی و سیاه نمایی ها متوالی ، همواره در انتخابات حضور پرشوری داشته اند. در این رویداد اخیر شاهد بودیم آمریکا حتی تلاش کرد تا از اخبار مربوط به ویروس کرونا نیز به عنوان یک حربه تبلیغاتی برای جلوگیری از مشارکت مردمی در انتخابات این کشور استفاده کند، اما با وجود مشارکت فراگیر مردمی در انتخابات، این دسیسه نیز ناکام ماند.

مهدوی تاکید کرد: حضور گسترده مردم ایران و در صحنه بودن آنها همواره هجمه های رسانه ای آمریکا را خنثی کرده است طوری که پیش از این نیز آمریکا تلاش کرده بود که با شهادت سردار بزرگ اسلام سردارسرتیپ شهید حاج قاسم سلیمانی محور مقاومت را تضعیف کرده و با ناامیدی روبرو کند، اما دیدیم که این شهادت باعث تقویت هر چه بیشتر روحیه مقاومت شد.

 وی افزود: این واقعه یا رویداد تروریستی و دردناک است ، اما یک تجدید قوا برای انقلاب اسلامی در دو جبهه داخلی و خارجی به حساب می آید، در جبهه خارجی روح مقاومت در عراق، سوریه، لبنان و فلسطین جان تازه ای  گرفته است و در جبهه داخلی نیز این شهادت باعث شد تا حامیان انقلاب اسلامی پرشورتر از همیشه پا به میدان گذاشته و در عرصه حضور یابند و این جبهه جان تازه ای گرفت.

کارشناس سیاسی برنامه های رادیو پشتوی معاونت برون مرزی رسانه ملی ادامه داد: در انتخابات نیز همین قاعده پیاده شد و مردم نیز  پرشورتر از همیشه  در صحنه و با بصیرت کامل حضور یافته و از حق رای خود برای انتخاب نمایندگانشان در مجلس استفاده کردند.

این تحلیلگر پاکستانی در خاتمه بیان کرد: اکنون شاهد هستیم که مردم هنوز هم از قاعده دشمن شناسی پیروی کرده و تبلیغات واهی دشمنان انقلاب اسلامی بر انتخابات اثر گذار نبوده است و مردم ایران دوست و دشمن خود را به خوبی شناخته و تکالیف اجتماعی خود را به نحوه احسن به انجام رسانده اند که این در نوع خود اقدام بزرگی محسوب می شود.

 

 

کارشناس سیاسی اسپانیایی:

ایران ثابت کرد با مشارکت در تعیین سرنوشت خود ثابت قدم ایستاده است

یک مفسر سیاسی اسپانیایی، سکوت رسانه ای غرب در برابر حضور مردمی ایرانیان پای صندوق های رای را دلیل عصبانیت و ناخرسندی غرب از اتحاد و انسجام ملت ایران دانست و گفت: مردم ایران به دنیا گفتند: « ما ثابت قدم ایستاده ایم». نگاه دنیا به چنین مردمی سرشار از احترام است.
خیل سن بیسنته اینیاکی ، کارشناس و مفسر سیاسی اهل ایالت باسک اسپانیا و کارشناس رادیو اسپانیایی معاونت برون مرزی صداوسیما گفت:  در کشوری چون ایران ، مردم به طور فعال در انتخابات حضور می یابند. این به معنی آن است که آنها به نظام حاکم اعتماد دارند که این می تواند به عنوان یک الگو برای سایر کشورهای جهان باشد.

اینیاکی افزود: وقتی مردم کشوری در زیر فشار شدید و تحریم های ناعادلانه اقتصادی قرار دارند ، در چنین شرایطی حضور پرشور پای صندوق های رای به معنای آن است که این مردم به جهانیان ثابت کرده اند رای دادن یعنی شرکت در تصمیم گیری های کشور و این مسئله در پای صندوق های رای متجلی می شود. این یک هشدار به امپریالیسم است و تایید حمایت های مردم کشور است به معنای این که « ما ثابت قدم ایستاده ایم».

وی افزود: این یک ارزیابی کلی از حضور گسترده مردم در انتخابات است. نگاه از بیرون به چنین ملتی صرف نظر از آن کسی که انتخاب می کند، با احترام خواهد بود ، چرا که این ملت در پابرجا بودن نظام حاکم نقش بسزایی دارند و مشارکت آنها در ادامه استقرار سیستم آزادی و دموکراسی است.

این کارشناس سیاسی اسپانیایی گفت: غرب ایران را به نقض دموکراسی متهم می کند. این در حالی است که ایران علی رغم آن که کشوری اسلامی است ولی در آن اقلیت هایی چون زرتشتیان ، یهودیان و ارامنه در مجلس شورای اسلامی این کشور نمایندگان خاص خود را دارند و کرسی های آنان در مجلس محفوظ است. حتی اگر آن ها از شرکت در انتخابات امتناع کنند کرسی های شان در مجلس باز هم محفوظ خواهد ماند.

اینیاکی ادامه داد: وقتی در کشوری چون ایران ، مردم به طور فعال در انتخابات حضور می یابند این به معنی آن است که آن ها به نظام حاکم اعتماد و حق تصمیم گیری دارند همچنین نشانگر آن است که سطحی از مذاکره و گفت و گو در کشور وجود دارد و مردم خود را موظف می دانند که از کشورشان دفاع کنند و برای همین در انتخابات شرکت می کنند.

اینیاکی اضافه کرد: این می تواند یک الگو برای سایر کشورهای جهان باشد. وقتی کشوری زیر بار فشار شدید اقتصادی و تحریم های اقتصادی ناعادلانه قرار دارد ، در چنین شرایطی حضور پرشور مردم پای صندوق های رای به معنای آن است که این مردم به جهانیان ثابت کرده اند که رای دادن یعنی شرکت در تصمیم گیری های کشور و این مسئله در پای صندوق های رای متجلی می شود. این یک هشدار به امپریالیسم است.  این یک ارزیابی کلی از حضور گسترده مردم در انتخابات است. نگاه دنیا به ملت ایران که برای تعیین سرنوشت خود، در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کردند،  صرف نظر از آن کسی که انتخاب می کند، سرشار از  احترام خواهد بود.

این کارشناس رادیو اسپانیایی معاونت برون مرزی صداوسیما در پایان گفت: امروزه شاهد آن هستیم که سیاست سکوت از یک سو و از سوی دیگر سیاست دروغ پراکنی درباره واقعیت های موجود در ایران وجود دارد. همین اخبار کذب در مورد سیستم های انتخاباتی برخی از کشورها دیگر نظیر ونزوئلا نیز گفته می شود . سیستم انتخاباتی که در آن نظارت، حفاظت و بررسی آرا با دقت بالایی انجام می شود . شمار زیادی از مردم ونزوئلا در انتخابات شرکت می کنند و همواره در تمامی انتخابات دولت نظارت کاملی داشته است. با این حال می بینیم که قدرت های غربی انتخابات این کشور را زیر سئوال برده اند. در نقطه مقابل می بینیم که امپریالیسم در برابر چنین مکانیسمی که به این شکل حضور مردم در انتخابات را تضمین می کند، سکوت اختیار کرده است و همین حکایت از عصبانیت و ناخرسندی انها از مشارکت سیاسی مردم است.  

 

 

اسفند ۰۴, ۱۳۹۸ ۱۵:۳۳ Asia/Tehran
کامنت