• مخاطبان و شنوندگان رادیوهای معاونت برون مرزی بیان کردند: احساس مباهات ملت های مسلمان منطقه نسبت به توان بالای دفاعی جمهوری اسلامی ایران

ایجاد شبکه‌ای از موشکهای قرار گرفته در خاک که همواره آماده پرتاب به اهداف دور و نزدیک در زمین و دریا هستند، یک برگ مهم از تاکتیک جدید سپاه برای غافلگیر کردن دشمنان جمهوری اسلامی ایران بود.

چهاردهمین رزمایش پیامبر اعظم (ص) در حالی توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در منطقه عمومی جنوب کشور برگزار شده که شاهد رونمایی از چندین دستاورد مهم دفاعی بودیم که نحوه اجرا و رونمایی از آن، بدون شک یک شگفتی و پیام بزرگ برای دشمنان جمهوری اسلامی خواهد بود.

از مباحث و موضوعات مهمی که در خلال نامه ها، پیام ها و گفت و گوهای مخاطبان، شنوندگان و کارشناسان رادیوهای معاونت برون مرزی بدان ها اشاره شده می توان به: افزایش قدرت بازداندگی ایران، افزایش توان تهاجمی و دقت قابل توجه موشک های ایرانی، امکان در اختیار گذاشتن این تجهیزات به نیروهای مقاومت در سایر مناطق، شکست وضعف آشکار دیپلماسی خارجی آمریکا و ترامپ، تاثیر غیرمستقیم شلیک این موشک ها و افزایش توان تهاجمی ایران بر انتخابات آینده آمریکا، کم اثر و بی نتیجه بودن تحریم های همه جانبه و ظالمانه آمریکا علیه ایران و.... اشاره کرد.

کارشناس مسائل سیاسی و نظامی از پورتوریکو:

ایران صاحب یک تشکیلات نظامی شگفت انگیز در منطقه خاورمیانه است

 

مفسر و تحلیل گر مسائل سیاسی و نظامی از مجمع الجزایر پورتو ریکو در منطقه کارائیب با اشاره به رزمایش نظامی چند روز پیش ایران در استان هرمزگان و خلیج فارس موسوم به «پیامبر اعظم 14» و استفاده از موشک هایی با برد متفاوت ‘فت: ایران در دستیابی به فن آوری ساخت و تولید انبوه موشک های دور برد و میان برد با استفاده از دانش بومی و ملی خود، به موفقیت های بسیار بزرگی دست یافته است. 

لاخوس سازدی لئون بورخا تحلیل گر مسائل سیاسی به رادیو اسپانیایی  معاونت برون مرزی صداوسیما گفت: چند روز پیش نیروهای نظامی ایران رزمایش نظامی از زمین، دریا و آسمان تحت عنوان «پیامبر اعظم14» درمنطقه استان هرمزگان به نمایش گذاشتند . در این مانور نظامی نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چند موشک بالستیک زمین به هوا را با موفقیت پرتاب کردند. علاوه بر این در این رزمایش ماکتی از ناو هواپیمابر امریکا در خلیج فارس در یک حمله موشکی شبیه سازی شده مورد هدف قرار گرفت و نابود شد.

وی بیان کرد: ایران علیرغم تحریم های تسلیحاتی گسترده سازمان ملل، در این زمینه به خودکفایی قابل توجهی دست یافته است، البته این تحریم ها در ماه اکتبر برداشته خواهد شد، و با وتوی روسیه و چین قابل تمدید نخواهد بود. علاوه بر این باید اضافه کنم که این تحریم تسلیحاتی سازمان ملل از ابتدا ناعادلانه بوده است، زیرا اگر دلیل آن برنامه هسته ای ایران بود، می دانیم که این برنامه با اهداف غیرنظامی است و همچنان ادامه دارد و ریشه این بدبینی ها در رابطه با ایران و تسلیحات هسته ای به رژیم صهیونیستی برمی گردد  که سیاست های ایالات متحده را دیکته می کند.

وی در ادامه افزود: در مورد موضع تهاجمی ودفاعی ایران، علیرغم تحریم ها، این کشور صنعت تسلیحاتی خود را با حمایت از انتقال فناوری از متحدانش ، یعنی روسیه و چین (که اساساً به این کشوراجازه داده شده) توسعه داده است. با حمایت روسیه و چین، ایران تسلیحات خود را توسعه داده است، در برخی از موارد تسلیحات نظامی با الهام از سلاح های این کشورها در ایران تولید می شوند، بر اساس نگرش ایران و با توجه به نیازهای این کشور. بله ، بدین شکل یک تشکیلات نظامی شگفت انگیز که در منطقه خاورمیانه بسیار چشمگیر و عظیم جلوه می کند ایجاد شده است. ایران دارای موشک های بالستیک با برد کوتاه ، 1000 تا 3000 کیلومتر است. محدوده متوسط برد آنها، از 3000 تا 5 هزار و 500 کیلومتر است. همچنین موشک های بالستیک بین قاره ای با برد  5،500 کیلومتربه سمت بالا، که برد آنها به 15000 کیلومتر یا بیشتر نیزمی رسد.

این کارشناس نظامی ادامه داد: علاوه بر این، ایران دارای موشک های ضد هوایی مانند مانند «خرداد3» است. با بردی متوسط که موفق شد هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی «اف تریتون» متعلق به نیروی دریایی امریکا را سرنگون کند، همچنین موشک های دیگری با برد بیشتر نیز در میان دستاوردهای نظامی ایران دیده می شود که در میان آنها «موشک باور 373»  قابل ذکر است.

لاخوس سازدی لئون بورخا با اشاره به شیوه جنگ های آمریکا در سال های اخیر و مانور نظامی هفته گذشته ایران در خلیج فارس گفت: ایران در این مانورها  طی یک حمله شبیه سازی شده ماکت هواپیمای آمریکایی درخلیج فارس را نابود کرد. این مانور برای دشمنان ایران، به ویژه ایالات متحده ، حامل پیام ویژه است. یکی از فرماندهان سپاه در این باره اظهار کرد: این رزمایش نظامی برای جلوگیری از حملات احتمالی به جزایر ایران در خلیج فارس بوده است واین مسئله به پیاده نظام نیروی دریایی آمریكا برمی گرددکه درخلال جنگ ها جزایر را به اشغال خود در می آورند، که من آن را «جنگ ترکیبی» می نامم. در این رزمایش، موشک ضد کشتی پرتاب شده به برج کنترل و مرکز فرماندهی ناو هواپیمابر اصابت کرد، که این نشان می دهد که آنها موشک های دقیقی در اختیار دارند که قابل برنامه ریزی بوده و به هدف حمله می کنند و بی محابا شلیک نمی شوند .

لاخوس سازدی لئون بورخا کارشناس رادیو اسپانیایی ادامه داد: با برگزاری چنین رزمایش نظامی پیشرفته ای از سوی ایران و توافق بین ایران و چین در بعد نظامی، در صورت بروز هر گونه مقابله نظامی میان ایران و امریکا ، امریکایی ها از برتری خاصی برخوردار نخواهند بود. زیرا ایران صنایع نظامی بومی و بسیار توسعه یافته خود را دارد، اگرچه در این زمینه فناوری هایی نیز از خارج به ایران وارد شده است، اما این کشور آنها راتوسعه داده است. ایران تسلیحات محلی و ملی خود را دارد و البته فناوری و سلاح هایی نیز از روسیه خریداری کرده است.

لاخوس سازدی لئون بورخا در پایان گفت: با برداشته شدن تحریم ها در ماه اکتبر، ایران قادر به خریداری مجدد سلاح خواهد بود و فروشندگان نیز به راحتی سلاح به ایران می فروشند و از این موقعیت استفاده می کنند. روسیه و چین در گذشته به خاطر پیروی از  خواسته های هیلاری کلینتون با آمریکایی ها و البته یهودیان ساکن در سرزمین های اشغالی همراه شدند و به منافع خود آسیب رساندند. حال دیگر تحریمها تمدید نخواهدشد وآن ها قادر خواهند بود هر سلاحی که ایران لازم داشته حتی هواپیما های جنگنده و رادار گریز را به این کشور بفروشند.

با مخاطبان رادیو سواحیلی معاونت برون مرزی:

 پیشرفت های نظامی و سامانه دفاع موشکی ایران مایه فخر و مباهات کشورهای مسلمان و مظلوم است     

محفوظ سالم از شهر پمبا در تانزانیا گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی به قدرت بالای نظامی ایران پی برده اند و به همین دلیل است که‌ ترامپ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست گروه های تروریستی قرار داده است.

 

شرالی فاضل  مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام در تانزانیا گفت: تقویت نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شاهد محکمی بر وجود امنیت در ایران و منطقه خاورمیانه است. اکنون کشورهای منطقه باید با یکدیگر متحد شده و در مقابل استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکا و رژم صهیونیستی بایستند.

یحیی حسن محمد از شهر مومباسا در کنیا گفت: قدرت موشکی ایران روز به روز در حال افزایش است و این مسأله ای است که باعث واهمه آمریکا و هم پیمانانش شده است.

 

یحیی علی شنونده رادیو سواحیلی از شهر زنگبار در تانزانیا گفت: پیشرفت های ایران در زمینه فناوری موشکی و فضایی در سال‌های اخیر بسیار چشمگیر است و این کشور را به قدرتمندترین کشور منطقه تبدیل کرده است. آمریکا و رژیم صهیونیستی باید بدانند که ایران از آنها هراسی ندارد و در صورت حمله به ایران با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهند شد.

 

بالهدی علی از شهر تانگا در تانزانیا گفت: جمهوری اسلامی ایران علی رغم تحریم ها و فشارها به راه پر فراز و نشیب خود ادامه داده و در این مسیر به پیشرفت های قابل توجهی به ویژه در صنعت موشکی و سامانه دفاعی دست یافته است که این مسأله افتخاری برای مسلمانان و مظلومان جهان است.

 

 

مخاطبان و شنوندگان رادیو عربی معاونت برون مرزی:

 قدرت نظامی ایران در منطقه بازدارنده است

ابوحیدر از عراق شنونده رادیو عربی گفت: رزمایش اخیر ایران نمایش توانمندی ها  و دستاوردهای موفقیت آمیز و بی نظیر در حمایت و پشتیبانی از محور مقاومت از سوی ایران است. این رزمایش حامل پیام های متعددی برای دوستان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران است. اما محتوای پیام این رزمایش برای دوستان جمهوری اسلامی بدین شرح است که کشورهای حوزه خلیج فارس خود می توانند امنیت منطقه را بدون حضور و دخالت بیگانگان تأمین کنند.

اما درباره محتوای پیام این رزمایش برای دشمنان جمهوری اسلامی به عنوان یک عامل تأثیر گذار صریح و روشن و یک درخواست قانونی می توان گفت که نیروهای بیگانه هر چه سریع تر باید منطقه را ترک کنند، زیرا امنیت منطقه تنها توسط خود کشورهای حاضر در آن تأمین می شود و نیازی به حضور قدرت های بیگانه و مزدور در این منطقه وجود ندارد.

 

ابو محمد مهدی مخاطب رادیو عربی از یمن گفت: اجرای رزمایش ایران در آب های نیلگون خلیج فارس و تنگه هرمز به منزله پیامی به کشورهای حوزه خلیح فارس با این مضمون و محتوا بود که از اکنون به بعد دیگر نمی توان به حمایت آمریکا تکیه کرد و همین طور این رزمایش حاوی این پیام است که ایران از خود در برابر زورگویی های آمریکا و اسرائیل دفاع خواهد کرد و این توان را در خود می بیند که از کشورهای همسایه خود در گذرگاه های آبی تنگه هرمز تا باب المندب حمایت کند. و بی تردید رزمایش اخیر جمهوری اسلام ایران در خلیج فارس و تنگه هرمز به همگان ثابت کرد که توانمندی های دفاعی و پدافندی ایران خود را بر معادلات سیاسی منطقه و جهان به عنوان یک نیروی بازدارنده بزرگ که نمی توان آن را نادید گرفت تحمیل کرده است. همانطوری که این توانمندی ها نظامی می تواند حامی ایران و دیگر کشورهای منطقه و به خصوص کشورهای همسایه ایران بوده و بی شک توسعه و رشد قدرت دفاعی ایران و محور مقاومت شامل ایران، لبنان، سوریه، عراق، غزه، یمن و.. که هر روز بر قدرت و برتری آن ها در منطقه افزوده می شود خود را بر معادلات سیاسی منطقه تحمیل خواهد کرد.

 

ام علی شنونده رادیو عربی از بحرین گفت: قدرت نظامی ایران خیلی برتر و بالاتر از آن چیزی است که بتوان آن را در اذهان گنجاند و قدرت ایمان و یقین همراه با خرد ورزی و تشخیص درست و پایداری و صلابت را می توان در جمهوری اسلامی ایران ملاحظه کرد که داشتن همان روحیه جنگاوری مؤمنانه و صادقانه و یکپارچه مبتنی بر اخلاق است. و وجود عواملی همچون روحیه از خودگذشتگی و فداکاری و ایثار و خرد ورزی حکیمانه در کنار برخوردار بودن از سلاح دانش و توسعه مداوم موجب قدرتمندی و سرافرازی جمهوری اسلامی ایران در منطقه شده است. از این رو ایران اسلامی کعبه آمال و آرزوهای ملت های ستمدیده و مظلوم در برابر دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی است که به هیچ وجه نخواهند توانستد ذره ای به جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت آسیب و لطمه ای وارد سازند.

ام زهرا مخاطب رادیو عربی از عراق گفت: توانمندی های نظامی ایران در منطقه خیلی بیشتر از آن چیزی است که به ذهن ما خطور می کند. توانمندی های نظامی قدرتمند جمهوری اسلامی ایران استکبار، تروریسم جهانی و برخی رژیم های مرتجع عربی را به زانو در آورده است.

قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران و پشتیبانی و حمایت این کشور از محور مقاومت در منطقه ، محور شرارت و آمریکا و اسرائیل و آل سعود تروریست را دچار سردرگمی کرده و تمام نقشه های شوم آن ها در منطقه را بر ملا کرده است.

ایران اسلامی یک قدرت الهی است که اگر مورد ظلم و سرکشی و تعدی قرار بگیرد هیچ وقت از بین نخواهد رفت و ریشه این ظلم و ستم و حامیان و دست پروردگانش را از ریشه خواهد کند و همیشه پیروزی همراه و همپیمان جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت خواهد بود.

در پایان سخنانم باید بگویم که ایران یک قدرت برتر و با نفوذ در منطقه است که دشمن روی آن حساب جدی باز کرده  و از آن بیمناک و هراسان است.

 

 

 

مرداد ۲۸, ۱۳۹۹ ۱۳:۳۲ Asia/Tehran
کامنت