• حسینی کیا نماینده مردم سنقردرمجلس شورای اسلامی در واکنش به مشکلات بودجه ای شبکه های برون مرزی صداوسیما گفت:

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با توجه به شرایط بودجه ای که شبکه های برون مرزی با آن دست به گریبان هستند، درباره تمهیداتی که مجلس شورای اسلامی برای رفع این مشکلات اندیشیده،گفت: بودجه کشور دچار یک چالش و مشکل جدی بوده، با توجه به تحریم ها بسیاری از امور مغفول مانده است، اما برخی رسالت ها را نمی توان فراموش کرد، یکی از این رسالت ها کمک به همین شبکه های برون مرزی صداوسیما است

سیدجواد حسینی کیا  نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با توجه به شرایط بودجه ای که شبکه های برون مرزی با آن دست به گریبان هستند، درباره تمهیداتی که مجلس شورای اسلامی برای رفع این مشکلات اندیشیده، گفت: بودجه کشور دچار یک چالش و مشکل جدی بوده، با توجه به تحریم ها بسیاری از امور مغفول مانده است، اما برخی رسالت ها را نمی توان فراموش کرد، یکی از این رسالت ها کمک به همین شبکه های برون مرزی رسانه ملی است، این ها در واقع صدای جمهوری اسلامی در دنیا هستند؛ صدایی که عدالت خواهی و پرچم حق طلبی را در دنیا بلند کرده است، بنابراین مجلس باید در رفع مشکلات شبکه های برون مرزی کشور کمک کند.

وی در همین رابطه افزود: در مجلس قبلی متاسفانه خیلی نگاهی به این موضوع نبوده اما امید است در این مجلس انقلابی نگاهی جدی به این موضوع شود  تا شبکه های برون مرزی ما جایگاه خودشان را پیدا کنند و فعالیت خود را بیش از پیش ادامه داده و تقویت کنند.

حسینی کیا گفت: امروز در واقع فضای رسانه حرف اول را در دنیا می زند و ما اگر قرار باشد که در حوزه رسانه ای از اهداف انقلاب اسلامی کوتاه بیاییم صدای انقلاب اسلامی به دنیا نخواهد رسید و جناح مقابل هم در تهاجم و پیکره  تبلیغاتی اش را گسترده تر خواهد کرد. پیش بینی ام این است که ان شاالله سال آینده مجلس بتواند کمک خوبی در این زمینه و برای ادامه فعالیت های این شبکه ها داشته باشد.

وی درباره درنظرگیری بودجه مستقل برای شبکه های برون مرزی رسانه ملی گفت: این موضوع باید از منابع ملی تامین شود و  ردیف مستقلی برای شبکه های برون مرزی صداوسیما در نظر گرفته شود، خود این شبکه ها هم تا حدودی  درآمد زایی دارند و با تبلیغاتی که دارند، می توانند بخشی از این مشکلات را حل کنند؛ بنابراین حل مشکلات بودجه ای شبکه های برون مرزی دو بعد دارد که یک بعدش کمک دولت است و بعد دیگر خودشان هستند که می توانند با آن ظرفیت تبلیغاتی که دارند هزینه های مالی شان را تامین کنند.

نماینده مردم سنقر در پاسخ به این سوال که شبکه های برون مرزی کشور همچون پرس تی وی، العالم، هیسپان تی وی و…. چگونه می توانند به عنوان نماینده جمهوری اسلامی، صدای انقلاب و آرمان های نظام جمهوری اسلامی ایران را به گوش جهانیان برسانند، گفت: رسالت این رسانه ها در واقع همین است که باید پرچم دار مبارزه شوند و صدای جمهوری اسلامی، صدای مظلومیت  کشور های مظلوم مثل فلسطین و جنایاتی را که آمریکا در منطقه انجام می دهد، به گوش جهانیان برسانند. این شبکه ها باید در دنیا به عنوان رسانه های مستقل عدالت محوری مطرح باشند که بقیه هم از آن تبعیت کنند، وقتی شبکه های برون مرزی ما درست عمل کنند قطعا به عنوان مرجع و منبعی برای رسانه های همسو خواهند بود.

وی راه حل برون رفت از مشکلات شبکه های برون مرزی را اینگونه شرح داد: وقتی که یک شبکه برون مرزی ما  کار خودش را درست انجام می دهد، مشخص است که چوب لای چرخش می گذارند و همین مشکلاتی که می بینید اتفاق می افتد؛ فشارها، تحریم و…. . طبیعتا اگر در این شرایط فشار خارجی، مشکلی از داخل کشور هم اضافه شود، باعث می شود که برخی از این شبکه ها نتوانند به فعالیت خودشان ادامه دهند. کلان قصه این است که هر چه این شبکه ها اثر گذار تر باشند فشار بر رویشان بیشتر است و در داخل باید حمایت بیشتری دریافت کنند.

این نماینده مجلس در پایان گفت: قطعا این شبکه ها نقش موثری داشته اند و ان شاالله در آینده هم خواهند داشت؛ رسالت این شبکه ها این بود که ایران واقعی را به دنیا معرفی کنند و تا اندازه زیادی هم موفق بوده اند.

 

 

دی ۰۳, ۱۳۹۹ ۱۶:۵۵ Asia/Tehran