• محمد رضا میرشمسی کارشناس رسانه در گفتگو با پرس تی وی : پرس تی وی در جنگ غزه قابلیت هایش را به رُخ رسانه ها کشید

قائم مقام جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با عنوان اینکه شبکه برون مرزی پرس تی وی در خلال جنگ غزه نشان داد که اگر سرمایه گذاری بیشتری بر روی رسانه های برون مرزی کشور صورت گیرد، این شبکه ها می توانند در رقابت نزدیک تری با شبکه های بزرگی چون بی بی سی و سی ان ان قرار گیرند، این شبکه را موثر در انعکاس صدای انقلاب اسلامی به جهانیان معرفی کرد.

محمدرضا میرشمسی استادیار دانشگاه، کارشناس رسانه و قائم مقام جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در مورد میزان تاثیری که شبکه های برون مرزی به عنوان صدای انقلاب اسلامی در سطح جهان دارند، گفت: بدون تردید با توجه به نیاز جوامع بشری به شنیدن حقیقت  به ویژه در خصوص انقلاب اسلامی شبکه های برون مرزی جمهوری اسلامی نقش برجسته ای در انعکاس صدای انقلاب داشته و خواهند داشت.

وی درباره ترفند هایی که برنامه سازان تلویزیونی برای انتقال فرهنگ ایرانی-اسلامی می توانند استفاده کنند و مورد توجه مردم جهان قرار بگیرند، عنوان کرد: تشویق و ترغیب مخاطبان از ملیت ها و اقوام مختلف به برقراری ارتباط با یکدیگر و القای حس نوع دوستی که از سفارشات دین اسلام است، با استفاده از برنامه سازان متبحر و  باورمند به مبانی اسلام و دعوت از میهمانان خارجی که به خلا این نوع دوستی در دنیا به ویژه غرب اذعان نمایند، از جمله اقدامات موثر در این راستا خواهد بود

میرشمسی در همین باره افزود: در مورد تحلیل های سیاسی اگر به عنوان مثال حمایت از مردم فلسطین، یمن و دیگر ملل مستضعف در راستای نوع دوستی تحلیل شود و اجازه ندهیم غرب آن را در قالب رقابت سیاسی تحلیل نماید، موفق تر خواهد بود . معرفی فرهنگ اسلامی- ایرانی و جاذبه های ایران در مقابل فضای تخریب رسانه های خارجی، استفاده از تحلیل گران قوی خارجی و مستند هایی در خصوص انقلاب اسلامی نیز بسیار موثر خواهد بود.

این کارشناس رسانه با عنوان اینکه شبکه برون مرزی پرس تی وی طی سال های اخیر مورد توجه مردم مناطق مختلف جهان قرار گرفته است، درباره راه هایی که می توان از این فرصت برای انتقال پیام های انقلاب اسلامی بهره جست، خاطر نشان کرد:  این شبکه و دیگر شبکه های برون مرزی یکی از ابزارهای قدرت نرم خارجی جمهوری اسلامی  هستند که در انعکاس صدای انقلاب اسلامی و ارائه تصویر درست از جمهوری اسلامی موفق بوده اند و بخشی از بار دیپلماسی عمومی را بر دوش دارند. تا قبل از راه اندازی پرس تی وی، شبکه های استکباری انحصار و سلطه خبری را در دست داشتند که با ورود این شبکه این انحصار شکسته شد. پرس تی وی در جنگ غزه نشان داد که اگر یک مقدار سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد می تواند در رقابت نزدیک تری با شبکه های بزرگی چون بی بی سی و سی ان ان  قرار گیرد.

وی در پایان چشم انداز خود را از آینده این شبکه اینگونه ترسیم کرد: پرس تی وی با تقویت رویکرد کنونی و اهداف ترسیم شده می تواند در آینده، صدای رسای انقلاب اسلامی و مقاومت فرا منطقه ای باشد. این شبکه به دلیل روحیه عدالت طلبی و حق خواهی انقلاب اسلامی از یک سو و سانسور شدید خبری در رسانه های غربی  می تواند نقش برجسته ای در میان رسانه های بزرگ بین المللی داشته باشد.

 

بهمن ۰۱, ۱۳۹۹ ۱۵:۵۶ Asia/Tehran