• گفتگو با دکتر مرندی درخصوص نقش پرس تی وی دررفع شبهات علیه جمهوری اسلامی

دکتر محمد مرندی، استاد دانشگاه تهران : شبکه های برون مرزی ما به خصوص پرس تی وی عامل انتقال نقطه نظرات مردم ایران و دولتمردان به شکل منصفانه و عالمانه به مخاطبان خود هستند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی به نقل از روزنامه جوان ، دکتر محمد مرندی استاد دانشگاه تهران مهمترین کارکرد شبکه های برون مرزی را برطرف کردن شبهاتی که علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد عنوان و اظهار کرد: شبکه های برون مرزی ما به خصوص پرس تی وی عامل انتقال نقطه نظرات مردم ایران و دولتمردان به شکل منصفانه و عالمانه به مخاطبان خود هستند.

این تحلیلگر سیاسی و متخصص مطالعات آمریکا با اشاره به رقابت شدید رسانه ای که در دنیا وجود دارد و نقش پرس تی وی در این میان گفت: پرس تی وی با حرفه ای گری فاصله زیادی ندارد و وقتی وجود ماهواره مستقل امکان پذیر نیست باید در فضای مجازی سرمایه گذاری کند و به سمت تولید برنامه های دیجیتال آنلاین برود.

مرندی ادامه داد: پرس تی وی باید جریانات مختلف خبری را به درستی به گوش جهانیان برساند. و واکنش های مخاطبین خود را در فضای مجازی و صفحات اجتماعی پیگیری کند.

استاد دانشگاه تهران درباره نقش پرس تی وی در کمرنگ کردن سلطه رسانه های غربی و معاند عنوان کرد: پرس تی وی تاحدودی موفق عمل کرده است ولی باید وب سایت خود را به روز تر و قوی تر کند. وقتی در دنیا حرف برای گفتن زیاد است پرس تی وی باید از این فرصت طلایی بهره بگیرد و جایگاه مناسبی در بین رسانه های مطرح جهان پیدا کند.

مرندی برای بهتر شدن و موفقیت بیشتر این شبکه در دنیا تصریح کرد: باید روی بودجه، نیروی انسانی و نظارت بر محتوا و برنامه ها بیشتر دقت و کار شود؛ مسیر و سیاست گذاری به سمت فضای مجازی برده شود. به نظرم تلویزیون سنتی در حال مرگ است و دنیای مجازی و صفحات اجتماعی رو به رشد.

این تحلیلگر سیاسی و متخصص مطالعات آمریکا با اشاره به اینکه سخنرانی ها و گفت و گوهای مهم را از شبکه پرس تی وی می بیند افزود: باید روی تولید محتوا و برنامه ها سرمایه گذاری بیشتری شود تا مخاطبان به سراغ منابع دیگری برای دریافت اطلاعات و اخبار نروند.

او درباره آینده پرس تی وی گفت: باید اشخاص جدید و حرفه ای که نگرشی جدی به فضای مجازی دارند وارد مجموعه شوند تا موفق تر از سابق عمل کند.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به این که عدم درک از واقعیت های ایران در دنیا گسترده است تاکید کرد: کار مهمی که پرس تی وی انجام دهد باید برطرف کردن این شبهات است. همچنین این شبکه باید با به کارگیری و سرمایه گذاری بر روی جوانان مستعد و تحصیلکرده نفوذ خود را گسترش دهد.

 

 

خرد ۱۰, ۱۳۹۷ ۰۸:۴۹ Asia/Tehran
کامنت