• مستند\" دومین ضربه به در\" از شبکه هیسپان تی وی

مستند «دومین ضربه به در» در مورد کشته شدن برخی نیروهای آمریکایی در جنگ های عراق و افغانستان است که توسط نیروهای خودی و به اشتباه کشته شده اند و حال به آنتن هیسپان تی وی رسیده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی به نقل از خبرگزاری مهر، مستند «دومین ضربه به در» در مورد کشته شدن برخی نیروهای آمریکایی در جنگ های عراق و افغانستان است که توسط نیروهای خودی و به اشتباه کشته شده اند و حال به آنتن هیسپان تی وی رسیده است.

در این مستند می بینیم ارتش آمریکا با وجودی که اطلاعات کافی در اختیار دارد، خانواده ها را از اصل ماجرا با خبر نمی کند. این خانواده ها بعد از ماه ها و به طور اتفاقی متوجه می شوند که کشته شدن عزیزشان در اثر تیراندازی و یا انفجار بوده و این با حرفی که از ابتدا شنیده اند مغایرت دارد و دست به جستجو می زنند و بعد از مدت ها متوجه می شوند که نیروهای خودی کوتاهی کرده و به اشتباه سرباز آمریکایی را کشته اند.

کریستوفر گرایمز، کارگردان مستند «دومین ضربه به در» برای کشف حقیقت با 4 خانواده همراه می شود که فرزندان و عزیزانشان طبق اطلاعاتی که به آنها داده بودند، در ارتباط با تیراندازی به افراد خودی کشته شده اند درصورتی که ارتش از ابتدا اطلاعات نادرستی به آنها داده بود.

مستند «دومین ضربه به در»  ( A Second Knock at the Door) محصول سال 2012 در 5 قسمت 25دقیقه ای از آنتن هیسپان تی وی پخش می شود.

 

خرد ۱۳, ۱۳۹۷ ۰۹:۱۱ Asia/Tehran
کامنت