• برنامه\"شکاف اقتصادی\" از شبکه پرس تی وی

شبکه پرس تی وی، سیاست های دونالد ترامپ در حوزه تجارت از قبیل اعمال تعرفه های سنگین برای واردات از کشورهایی همچون چین، کانادا و مکزیک و مخالفت با پیمان نفتا و همچنین تاثیر این سیاست ها بر تجارت جهانی و مساله اشتغال در آمریکا را مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی به نقل از خبرگزاری برنا، موضوع نقدی بر سیاست های ترامپ درحوزه تجارت، در برنامه «شکاف اقتصادی» به تهیه کنندگی کاوه تقوایی مورد بررسی قرار می گیرد.

در این برنامه ضمن اشاره به تصمیمات غیرمنتظره ترامپ همانند افزایش تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم از کشورهای مختلف جهان و اظهار تاسف بسیاری از هم پیمانان و متحدان قدیمی آمریکا نسبت به این اقدامات، اعتراض وزرای کشورها و روسای بانک های مرکزی کانادا، آلمان، ایتالیا، ژاپن و بریتانیا به این تصمیمات مورد بحث و گفت و گو قرار خواهد گرفت.

هشدار فرانسه مبنی بر کشیده شدن جهان به سمت جنگ تجاری در اثر اقدامات واشنگتن، اعتقاد ترامپ مبنی بر عدم تضرر آمریکا در این جنگ تجاری، تاثیر شدید اقدامات ترامپ بر کشاورزان در آمریکا و بیکاری صدها هزار کارگر آمریکایی در نتیجه تصمیمات ترامپ از دیگر محورهایی است که در این برنامه پیرامون آن گفت و گو صورت می گیرد.

 

 

 

 

 

تیر ۱۶, ۱۳۹۷ ۰۹:۳۴ Asia/Tehran
کامنت