• برنامه\"قاره ها\" ازشبکه هیسپان تی وی

برنامه «قاره ها»ی هیسپان تی وی در برنامه این هفته خود به موضوع دخالت آشکار ایالات متحده در براندازی دولت نیکاراگوئه و نحوه این دخالت اشاره دارد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی به نقل از خبرگزاری برنا؛ برنامه «قاره ها» به تهیه کنندگی سباستین سالگادو، در برنامه این هفته خود به موضوع چگونگی دخالت آمریکا در امور داخلی دولت ها و کشورهای مختلف آمریکای لاتین به خصوص نیکاراگوئه می پردازد.

سالگادو در برنامه خود توضیح می دهد که به این مداخله ها اصطلاحا ضربه نرم گفته می شود که با تظاهرات دسته جمعی شروع می شود و بعد از آن فریب کاری رسانه ای ودخالت سازمان های غیر دولتی، این اعتراضات را به نفع دفاع از دموکراسی جلو می برند.

بر اساس گزارش هایی که سالگادو در برنامه مطرح می کند، در نیکاراگوئه اعتراضات با اعلام اصلاحات در امنیت، بیمه اجتماعی و حقوق بازشستگی شروع شد و به سرعت به اعمال همراه با خشونت تبدیل شد که در بسیاری از مناطق نفوذ کرده و باعث ایجاد مزاحمت می شود. کم کم پیام هایی در توئیتر و فیس بوک با منبعی مشکوک مردم را به شورش فرا می خواند که وضعیت دموکراسی کشور را در موقعیت حساسی قرار می دهد.

در ادامه برنامه «قاره ها» به نقش ایالات متحده در هدایت این شورش ها اشاره می شود. آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده  (USAID) با تامین هزینه های گروه های مخالف و سازمان های غیر دولتی، جو اجتماعی و عمومی مطلوبی را برای بی ثباتی ایجاد می کنند. به تازگی نیز سناتور آمریکایی مارکو روبیو بیان کرد که ایالات متحده مسئولان کشت و کشتار در نیکاراگوئه را تحریم خواهد کرد.

 میزگرد تحلیلی برنامه قاره ها شنبه ها ساعت 10:30 به وقت تهران در مدت زمان 25 دقیقه برای مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی پخش و یکشنبه ساعت 4:30 و 14:00 به وقت تهران بازپخش خواهد شد.

 

تیر ۱۶, ۱۳۹۷ ۱۱:۲۴ Asia/Tehran
کامنت