• \"جنگ داخلی سودان\" ازشبکه پرس تی وی

شبکه پرس تی وی به بررسی توافق میان «سالوا کی یر» رئیس جمهور سودان جنوبی و «ریک ماچار» معاون وی به اتمام جنگ داخلی و نقض این آتش بس می پردازد

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی به نقل از خبرگزاری برنا؛ در برنامه این هفته «آفریقا امروز» به تهیه کنندگی متیو ریچاردسون به انعقاد معاهده آتش بس میان رئیس جمهور سودان جنوبی و معاون وی به منظور پایان دادن به درگیری ها و توقف کشتار صدها سودانی در طی ده سال اخیر پرداخته می شود که اخیراً با کشته شدن 18 نفر در درگیری ها، دو طرف یکدیگر را به نقض آتش بس متهم کرده اند.

این برنامه ضمن بحث و گفت و گو پیرامون جنگ داخلی سودان و بی خانمانی میلیون ها نفر و کشته شدن هزاران سودانی در نتیجه این جنگ، وضعیت اقتصادی نامناسب و شرایط بحرانی مردم این کشور را مورد نقد و بررسی قرار می دهد.

در بخش دیگر این برنامه ضمن اشاره به مخالفت دولت سالوا کی یر با اضافه شده ریک ماچار به عنوان معاون رییس جمهور به دولت به عنوان آغازگر درگیری ها در سودان جنوبی، نشست اتحادیه اروپا برای ارائه راه حل مشخص برای رفع بحران در این کشور، تاثیر این درگیری ها بر فروش نفت سودان، نقش کشورهای منطقه و کشورهای عربی در این درگیری ها و دلایل شدت گرفتن این درگیری ها مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

«آفریقا امروز» با اجرای امینا تیلور، سه شنبه 19 تیر ساعت 05:00 به مدت 25 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه چهارشنبه ساعت 00:03 بامداد، پنجشنبه ساعت 12:00 ، جمعه ساعت 10:00 و شنبه ساعت 18:00 پخش خواهد شد.

 

 

 

 

 

تیر ۱۹, ۱۳۹۷ ۰۹:۰۷ Asia/Tehran
کامنت