• بررسی تناقض های اقتصاد\" پاراگوئه\" ازهیسپان تی وی

اقتصاد پاراگوئه و فراز و نشیب هایی که باعث افزایش فقر در این کشور شده، سوژه مورد بررسی این هفته کارشناسان برنامه «منطقه مالی» هیسپان تی وی است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی به نقل از خبرگزاری برنا؛ بر اساس گزارش این هفته «منطقه مالی»، ماریو ابدو بنیتز، رئیس جمهور منتخب پاراگوئه به دنبال رسمی کردن، گسترش دادن و مدرن کردن اقتصاد این کشور است. او به مردم قول کنترل تورم، تغییرات اساسی در مسئله مالیات و مبارزه با فرار از جرایم داده است. اقتصاد این کشور در چند سال اخیر رو به رشد بوده و بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول، پاراگوئه جزو اولین کشورها در این منطقه با بهترین عملکرد پولی و مالی بوده است.

ادواردو نودا، مجری برنامه در تلاش است تا با بررسی اقتصاد پاراگوئه، تناقض های موجود را با کمک کارشناسان تحلیل کند. او دراین برنامه نا هماهنگی اقتصاد پاراگوئه و چگونگی تاثیر آن بر نا برابری و فقر را بررسی می کند. بر اساس گزارش اداره آمار و نظر سنجی ها که در برنامه ارائه می شود، جمعیت فقیر این کشور حدود 7 میلیون نفر است و پاراگوئه سومین کشور از لحاظ میزان فقر در آمریکای جنوبی است. از دیگر مسائل پیش رو، استخدام غیر رسمی در این کشور است که 72 درصد از کل این استخدام ها را در بر می گیرد.

برنامه اقتصادی « منطقه مالی» با اجرای «ادواردو نودا» در مادرید ضبط و تهیه می شود و هر هفته به یک موضوع مهم اقتصادی دنیا و کشورهای آمریکای لاتین که مردم آن کشورها را درگیر خود کرده اشاره دارد.

«منطقه مالی» به تهیه کنندگی واحد برنامه های هیسپان تی وی، سه شنبه ها ساعت 20:30 به وقت تهران پخش و ساعت 4:30 چهارشنبه بازپخش خواهد شد.

 

 

تیر ۱۹, ۱۳۹۷ ۰۹:۵۰ Asia/Tehran
کامنت