• بصیری: غرب مدعی آزادی مطبوعات است!

"مسعود بصیری" رئیس سازمان بسیج رسانه: پرس تی وی اطلاعات غربی‌ها را به زبان خودشان منتشر کرد. این در حالی است که رسانه‌های ایرانی نمی ‌توانند به زبان‌های خارجی فعالیت رسانه‌ ای داشته باشند. در همین کشورهای عربی رسانه‌های عرب زبان ما و شبکه‌های اجتماعی ‌مان را درزمان حج فیلتر کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی به نقل از خبرگزاری فارس، نشست رسانه‌ ای شنبه‌های انقلاب دیروزبا موضوع بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه رسانه‌ها و مطبوعات برگزار شد.

در این مراسم سید نظام‌الدین موسوی معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی، بیژن نوباوه کارشناس امور رسانه و مسعود بصیری مسئول سازمان بسیج رسانه به ایراد سخنرانی پرداختند.

"مسعود بصیری" رئیس سازمان بسیج رسانه در این مراسم در ابتدای صحبت‌های خود گفت: آمریکا و غرب با انتشار آمارهای غلط سطح رنکینگ آمار ایران را جابه جا می‌کنند. در جنگ عراق یک آمریکایی عکس جنازه سربازان آمریکایی را منتشر کرد و طی آن این عکاس بازداشت و فعالیت رسانه‌ای او نیز متوقف شد! الان ۴۰۰ تا ۵۰۰ رسانه علیه جمهوری اسلامی ایران فعال هستند، این در حالی است که اگر نظام جمهوری اسلامی بخواهد در عرصه رسانه به زبان آنها فعالیت کنند ممانعت می‌کنند، همان گونه که با فعالیت پرس تی ‌وی مقابله کردند.

وی در پاسخ به اینکه غربی‌ها با رسانه‌های ما چه کار کردند بیان داشت: آنچه روی کاغذ است جذاب است اما برخورد آنها با رسانه‌ها بسیار بسته است ممکن است کسی را به زندان نبرند، اما اجازه فعالیت هم به آنها نمی‌دهند. اگر رسانه‌ای بر علیه سیاست‌های آمریکا اقدامی کند، برخورد مالی با رسانه‌های منتقد آمریکایی می‌شود، این در حالی است که در کشور ما اگر رسانه‌ای بر علیه مسئولان نظام مطلبی را در قالب‌های غیر متعارف بیان کند مبلغ ناچیز ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی جریمه می‌شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه افزود: پرس تی وی اطلاعات غربی‌ها را به زبان خودشان منتشر کرد. این در حالی است که رسانه‌های ایرانی نمی ‌توانند به زبان‌های خارجی فعالیت رسانه‌ ای داشته باشند. در همین کشورهای عربی رسانه‌های عرب زبان ما و شبکه‌های اجتماعی ‌مان را در زمان حج فیلتر کردند.

وی در ادامه بیان داشت: باید پرسید که آیا در انگلیس توهین به پیامبر مجازات ندارد؟ در کشور ما توهین به رسانه‌ها جریمه دارد! و پرس تی وی ۱۰ ثانیه از مکالماتی در انگلستان بوده را مطرح کرد و مورد شکایت قرار گرفت. در شرایط فعلی ما بیش از آنکه مشغول خود باشیم باید نگاهی به دستاوردهای جمهوری اسلامی داشته باشیم. در حال حاضر 42 خبرگزاری با همه آرا و اندیشه‌های سیاسی و حتی منتقد جمهودی اسلامی مشغول فعالیت هستند و غربی‌ها که مدعی آزادی مطبوعات هستند، شدیدترین رفتارها را با رسانه‌های مخالف خود دارند.

بصیری با بیان مهمترین اتفاق بعد از انقلاب گفت: مهمترین اتفاق بعد از انقلاب این بود که سطح جامعه را از سکس و خشونت عمیق‌تر کردیم و به سمت بیداری اسلامی سوق دادیم و نشانه‌هایش انتشار نشریه جوانان امروز و زن روز بود.

وی افزود: غرب که مدعی آزادی مطبوعات است و رتبه ۴۱ در آزادی مطبوعات دارد شدیدترین رفتارها را با دیگران دارد. در شرایط کنونی همه جوامع علیه ما بسیج شدند و اقتدار و قدرتشان را برای ضربه زدن به ما به کار بستند و در جایی که منافع ملی در خطر است باید با اینها برخورد شود.

 

 

 

مرد ۱۴, ۱۳۹۷ ۰۹:۰۳ Asia/Tehran
کامنت