• نگاهی به اولین انتخابات ریاست جمهوری زیمباوه دربرنامه\" آفریقا امروز\"

اولین انتخابات ریاست جمهوری کشور زیمباوه پس از موگابه و سرنوشت این کشور در پی این انتخابات در شبکه پرس تی وی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت برون مرزی رسانه ملی به نقل از خبرگزاری برنا؛ برنامه «آفریقا امروز» (Africa Today)  به تهیه کنندگی متیو ریچاردسون به بحث و تحلیل پیرامون حضور مردم زیمباوه پای صندوق های رای برای انتخاب رئیس جمهور جدید پس از 40 سال حکمرانی رابرت موگابه و حزب زانو-پی‌اف  (ZANU-PF) بر این کشور اختصاص دارد.

در این برنامه ضمن مروری بر وضعیت کنونی زیمباوه و فسادهای مالی، دخالت های خارجی و خرابی های ناشی از دوران موگابه، رقابت امرسون منانگاگو از حزب زانو کی‌اف و نلسون کامیزا از حزب مخالفان دولت موسوم به ام دی سی و پیروزی منانگاگوا در این انتخابات مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

از دیگر محورهای مورد بحث در این برنامه می توان به میزان موفقیت رییس جمهور جدید در ایجاد تحولات سازنده در زیمباوه و نظارت ناظران خارجی پس از دو دهه بر فرایند انتخابات و پوشش انتخابات توسط رسانه های خارجی اشاره کرد.

«آفریقا امروز» با اجرای امینا تیلور، سه شنبه 16 مرداد ساعت 05:00 از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه چهارشنبه ساعت 00:03 بامداد، پنجشنبه ساعت 12:00 ، جمعه ساعت 10:00 و شنبه ساعت 18:00 پخش خواهد شد.

 

مرد ۱۶, ۱۳۹۷ ۰۹:۳۹ Asia/Tehran
کامنت