• سالک در پی قطع دو شبکه برون مرزی ایرانی از ماهواره تاکید کرد: بخش برون مرزی صدا و سیما نباید قربانی گروکشی های سیاسی شود

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم به مسئولان توصیه کرد که نگذارند پخش شبکه های برون مرزی از ماهواره ها قطع شود.

حجت الاسلام احمد سالک کاشانی درباره نقش و اهمیت شبکه های برون مرزی در جبهه رسانه ای مقاومت توضیح داد: امروزه نقش شبکه های برون مرزی جمهوری اسلامی بر اساس مبانی ارزش های اسلامی و انقلابی و در راستای تقویت مقاومت در منطقه بی نظیر است.

وی تصریح کرد: رسانه های برون مرزی جمهوری اسلامی به طور همزمان در چندین جبهه فعالیت و مبارزه می کنند. این شبکه ها در وهله اول با رسانه های متعدد بیگانه که علیه مقاومت فعالیت دارند در مبارزه هستند. شبکه های برون مرزی ما همچنین در زمینه تبیین و تقویت مفهوم مقاومت در دنیا فعالیت های گسترده ای دارند و بسیار تاثیرگذار هستند.

سالک کاشانی با تاکید دوباره بر جایگاه حساس شبکه های برون مرزی صداوسیما اظهار کرد:: یکی دیگر از کارکردهای این شبکه ها در جهت رفع موانع رشد تولید برای گسترش فرهنگ مقاومت است. باید برای این کارکرد و رسالت شبکه های برون مرزی نیز اهمیت زیادی قائل شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس دهم خاطر نشان کرد: مسئولان باید با توجه به کارکردها و ماموریت های خطیر شبکه های برون مرزی جمهوری اسلامی مانع قطع صدا و تصویر این شبکه ها از ماهواره های بین المللی شوند.

سالک کاشانی با اشاره به قطع پخش شبکه عربی زبان الکوثر از ماهواره یوتل ست و کانال اردوی شبکه سحر از ماهواره پاکست به مسئولان توصیه کرد: اجازه ندهند پخش برنامه های شبکه های برون مرزی بر روی ماهواره قطع شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس دهم یادآور شد: مطمئن هستم مسئولان هم به اهمیت شبکه های برون مرزی واقفند و مشکلات مالی باعث قطع برنامه های شبکه های الکوثر و سحر شده است.

وی تاکید کرد: بی تردید سازمان صداوسیما زبان گویای انقلاب اسلامی است و شبکه های برون مرزی این سازمان بر ملت هایی که به ما علاقه مند هستند بسیار تاثیرگذار هستند. بر همین اساس، باید نگاه ویژه ای به این سازمان و شبکه هایش باشد و اجازه ندهند که این صدا قطع شود.

سالک کاشانی ابراز امیدواری کرد که کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم با دعوت از نمایندگان دولت، سازمان صدا و سیما و معاونت برون مرزی این سازمان، امکان تکرار اتفاقات ناگوار مانند قطع برنامه های شبکه الکوثر و کانال اردوی شبکه سحر را به حداقل ممکن برساند.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم در پایان خاطرنشان کرد: نباید شبکه های برون مرزی جمهوری اسلامی قربانی گروکشی ها  و اختلافات سیاسی و جناحی در داخل شوند. اعتبارات و نیازهای این شبکه ها باید فارغ از مسائل و مشکلات داخلی، در اسرع وقت تامین و تخصیص داده شود.

 

تیر ۱۰, ۱۳۹۹ ۰۸:۵۷ Asia/Tehran
کامنت