• آی فیلم شبکه تخصصی فیلم و سریال

شبکه آی فیلم شبکه تخصصی فیلم و سریال معاونت برون مرزی

آی‌ فیلم، شبکه تلویزیونی بین المللی فیلم و سریال

شبکه آی‌ فیلم (iFILM) عربی با شعار"آی فیلم دوست خانواده تو"  در شهریور1389 همزمان با عید سعید فطر به منظور پخش فیلم، سریال‌ و برنامه برای مخاطبان عرب زبان به صورت 24 ساعته کار خود را آغاز کرد.

در خرداد سال 1390 نیز، شبکه آی ‌فیلم فارسی برای فارسی زبان های داخل و خارج کشور افتتاح شد.  سپس شبکه آی ‌فیلم انگلیسی در 22 اسفند 1391 با مأموریت پخش برنامه های فیلم‌ و سریال‌ برای مخاطبان انگلیسی زبان سراسر دنیا شروع به کار کرد.

همچنین کانال " آی فیلم 2" در آستانه بهار و عید نوروز طی مراسمی در مجموعه سعادت آباد معاونت برون مرزی و با حضور رئیس رسانه ملی و برخی از مدیران ارشد سازمان صدا وسیما، برای فارسی زبانان منطقه از جمله کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان و...افتتاح و در کنار کانال های عربی، فارسی و انگلیسی (منظومه شبکه آی فیلم)  آغاز به پخش رسمی کرد. اين كانال برون‌مرزی به صورت ۲۴ ساعته با بهره گيری از فيلم و سريال‌های ايرانی، موسيقی و برنامه ايران‌شناسی، با هدف تقويت و ترويج اشتراكات فرهنگی در كشورهای همزبان همسايه، گام برمی دارد.

شبکه آی ‌فیلم با داشتن پشتوانه غنی آثار نمایشی ایرانی با رویکرد آشنا کردن جامعه 350 میلیونی عرب­ زبان و جمعیت یک میلیارد و500 میلیونی انگلیسی زبان دنیا با فرهنگ و هنر و تاریخ و جامعه امروز ایران اسلامی و در مرحله بعد برای پر کردن اوقات فراغت جامعه 150 میلیونی خانواده‌های ایرانی و فارسی زبان‌ها (داخل و خارج از مرزهای ایران) راه ‌اندازی شده است.

جدول پخش کانالهای سه گانه آی ‌فیلم با توجه به زمان مناسب برای مخاطبان در پنج قاره جهان تنظیم می‌شود. سریال‌های تلویزیونی، فیلم‌های سینمایی، مسابقه‌های هنری، پشت صحنه فیلم‌ها و سریال‌های در حال ساخت، نقد و بررسی فیلم‌ها و سریال‌های در حال تولید، پخش فیلم‌های مستند و کوتاه و پخش گزارش­هایی با موضوع جاذبه‌های فرهنگی، هنری و جغرافیایی ایران، بخش‌هایی از جدول پخش روزانه شبکه ای فیلم هستند. از جمله آثار نمایشی تولیدی شبکه آی فیلم می توان به سریال های «قاب خاطره»، «یادآوری» و «تنهایی لیلا» اشاره کرد که کلیه مراحل تولید آنها در مرکز فیلم این شبکه انجام شده است.

شبکه آی‌فیلم انگلیسی عالوه بر پخش ماهواره ای، در داخل کشور نیز از طریق دستگاه گیرنده دیجیتال به صورت دو زبانه و همچنین از طریق پخش اینترنتی در وبگاه و اپلیکیشن های موبایل قابل دریافت است.

سایت فارسی این شبکه (http://ifilmtv.ir/) وظیفه پشتیبانی مجازی شبکه آی فیلم را دارد و علاوه بر انتشار اخبار و تحولات مرتبط با فیلم و سریال، پذیرای نظرات و پیشنهادات مخاطبان نیز هست.

فرکانس شبکه آی فیلم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ ۱۵:۳۰ Asia/Tehran