شبکه الکوثر شبکه عربی زبان برون مرزی

 

شبکه الکوثر، شبکه عربی زبان برون مرزی

شبکه جهانی الکوثر در۱۷ بهمن ماه ۱۳۸۴ همزمان با عید سعید غدیر خم به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

در سال ۱۳۵۹ بخش سیمای عربی در صدا و سیما با یک ساعت و نیم پخش راه اندازی شد و به تدریج برنامه های آن گسترش یافت، بطوری که جمهوری اسلامی ایران برای صدور پیام انقلاب اسلامی و تحت پوشش قرار دادن جهان عرب ضرورت تاسیس یک شبکه عربی زبان را احساس نمود و از سال ۱۳۸۴ سیمای عربی به عنوان یک شبکه ماهوارهای مستقل و با نام الکوثر با ۱۴ ساعت پخش، کار خود را ادامه داد و در سال ۱۳۸۹ و با آغاز ماه مبارک رمضان پخش ان به 24 ساعت ارتقاء یافت.

شبکه الکوثر به عنوان شبکه معارف اهل بیت (ع )، ترویج صحیح معارف ثقلین شریفین با تکیه بر اصول اتحاد امت اسلامی را در دستور کار خود دارد و در این راستا با ارائه برنامه های متنوع در موضوعات مذهبی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، اسلام ناب محمدی (ص) را به مخاطبان خود معرفی می کند و با برخورداری از بخش های مختلف خبری، و شبکه خبرنگاران متنوع در کشورها و شهرهای مختلف، تازه ترین رویدادهای جهان را منعکس می کند.

تنوع برنامه سازی در شبکه الکوثر در موضوع های مختلف مذهبی، اجتماعی، سیاسی، کودک و نوجوان و فیلم و سریال موجب شده مخاطبان جهان عرب، خاصه مسلمانان و شیعیان با سلیقه های مختلف بتوانند از برنامه های الکوثر بهره مند شوند.

سایت شبکه الکوثر (http://www.alkawthartv.com)  نیز با فعالیت مستمر، آخرین اخبار و رخدادهای منطقه بالاخص تحولات فکری و بنیادی را به اطلاع مخاطب خود می­ رساند و در رتبه بندی " الکسا " رکوردهای خوبی به خود اختصاص داده است، از جمله میتوان به جایگاه 79 سایت شبکه الکوثر در کشور عراق اشاره داشت.

علاوه بر آن، توفیقات شبکه الکوثر در سوشیال مدیا نیز قابل توجه است در این میان حدود سه میلیون کاربر شبکه الکوثر در صفحه فیسبوک و بازدید بالای مطالب شبکه الکوثر در توئیتر و دیگر سایتهای اجتماعی قابل ذکر است.

 

فرکانس شبکه الکوثر

 

 

اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۷ ۱۵:۴۲ Asia/Tehran