• از زاویه نگاه مخاطبان رادیوهای برون مرزی: آینده ماجرای تجاوز عربستان به یمن، شکست نهایی حکام سعودی است

جمعی ازمخاطبان رادیوهای برون مرزی با توجه به تحولات اخیر یمن ، دیدگاه های خود را پیرامون آینده ماجرای تجاوز عربستان به این کشور و نیز نقش رسانه ها دراین میان بویژه رسانه های جمهوری اسلامی ایران بیان کردند که به بخش هایی از آنها اشاره می شود.

اقدامات وحشیانه حاکمان ظلم علیه مسلمانان مظلوم یمن، فلسطین، بحرین، نیجریه و میانمار نمونه آشکار اسلام ستیزی غرب است

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا با تاکید براینکه عربستان با حمایت آمریکا، مردم یمن را به خاک و خون می کشد و این فجایع را به گونه ای دیگر از رسانه های خود انعکاس می دهد، گفت: آنچه که واضح است رسانه های غربی و بیشتر رسانه‌های عربی در مورد یمن اخبار واقعی را پوشش نمی‌دهند.

این مخاطب دائمی رادیو افزود: این مسأله، وظیفه رسانه های اسلامی را دوچندان می کند تا اتفاقات یمن و جنایات وحشیانه عربستان و فریاد مظلومانه مردم یمن را به گوش جهانیان برسانند. همچنین به سازمان ملل و کلیه ارگان های حقوق بشر توصیه می کنم علیه عربستان و حامیانش که در رأس آنها آمریکاست، اقدام جدّی اتخاذ کنند تا ظلم علیه ملت های مظلوم خاتمه یابد. اقدامات وحشیانه حاکمان ظلم علیه مسلمانان مظلوم یمن، فلسطین، بحرین، نیجریه و میانمار نمونه آشکار اسلام ستیزی غرب است.

فاضل در پایان گفت: حاکمان ظلم عربستان و بحرین بدانند که زمان ظلم و زورگویی آنها علیه مسلمانان مظلوم به پایان می رسد و در نهایت همچون دیگر حاکمان مانند صدام حسین به عاقبتی ننگین دچار می شوند

.

عیدی ابراهیم ایستامبولی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر بوجومبورا بروندی بایادآوری اینکه جنایات و کشتارهای وحشیانه علیه مردم یمن در سایه سکوت کشورهای دنیا صورت می‌گیرد، گفت: جهان اسلام در این خصوص وظیفه مهمی بر عهده دارد و باید برای دفاع از حقوق مسلمانان مظلوم یمن قدم محکمی بردارد.

 

علی مسعود مخاطب رادیو سواحیلی از شهر پمبا تانزانیا گفت: رسانه‌های کشورهای عضو ائتلاف عربی برای همراه کردن افکار عمومی با خود، اخبار مربوط به جنگ یمن را وارونه منعکس می‌کنند تا ناکامی های خود در این جنگ نابرابر را به منزله پیروزی جلوه دهند.

 

محمد یحیی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر ایرینگا تانزانیا نیز چنین گفت: آل سعود امنیت خود را در دستان آمریکا می داند ولی باید بداند که در نهایت توسط آمریکا نابود خواهد شد.

 

سهم  عربستان از جنایاتش علیه مردم بی دفاع یمن، انزوا در جهان اسلام خواهد بود

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا با اشاره به اینکه هر چه از حملات وحشیانه رژیم آل سعود بر ضد مردم مظلوم یمن می‌گذرد، آثار شکست بیشتر در چهره حکام سعودی آشکار می‌شود، گفت: عربستان به دستور اربابان خود مردم یمن را به خاک و خون می کشد امّا باید بداند که در نهایت توسط همان اربابان همچون یک مهره سوخته کنار گذاشته خواهد شد و سهم وی از جنایاتش علیه مردم بی دفاع یمن انزوا در جهان اسلام خواهد بود.

 

علی مسعود مخاطب رادیو سواحیلی از شهر زنگبار تانزانیا با بیان اینکه عربستان همچون نوکری دست نشانده مطیع خواسته های نامشروع آمریکا شده است، گفت: عربستان به دستور آمریکا، یمن را آماج حملات خود قرار داده است امّا باید منتظر باشد که آمریکا به محض رسیدن به منافع شوم خود عربستان را کنار می زند.

 

ناصر محمد علی مخاطب رادیو سواحیلی از بروندی چنین گفت: حاکمان سعودی با ایجاد جنگ در یمن، هزاران نفر را کشته و مجروح کرده و اقتصاد این کشور را نابود کرده اند امّا پس از گذشت سه سال هنوز به اهداف مورد نظر خود در این جنگ دست نیافته اند و به نوعی شکست خورده اند.

 

ژاک آگوستین مخاطب رادیو انگلیسی از فرانسه نظر خود را اینطور بیان کرد: رسانه های فرانسه، اخبارزیادی پیرامون بحران یمن و جنگ در این کشور پخش نمی کنند. بنابر این من بسیار خوشحالم که از طریق رادیو انگلیسی ایران می توانم اخبار یمن را دنبال کنم. باید بگویم که من هم به شخصه با رویکرد شما در رابطه با این بحران موافق و هم نظر هستم و به کودکانی فکر می کنم که به امید صلح و اتمام جنگ در کشورشان صبح را به شب می رسانند.

مطمئنا مردم یمن به خاطر ایستادگی شان پیروز واقعی جنگ هستند.

بشیر کبدی مخاطب رادیو انگلیسی از بنگلادش ضمن اینکه بحران یمن را یکی از بحران های حاضر در منطقه خاورمیانه می داند، گفت: متاسفانه دراین بحران کشورهای غربی و عربی همچون انگلیس و عربستان در حال جنگ افروزی هستند. شاید از خودمان بپرسیم که چرا این جنگ ها رخ می دهد و چرا سازمان ملل متحد، اقدامی برای پایان بخشیدن به این بحران انجام نمی دهد. باید بگویم به این دلیل که خود همین کشورهای بزرگ همچون آمریکا، انگلیس و فرانسه و دیگر کشورها عنان این سازمان بین المللی را در دست گرفته اند و آن را هدایت می کنند. در پایان امیدوارم که بحران یمن خاتمه یافته و مطمئنا مردم یمن به خاطر ایستادگی شان پیروز واقعی جنگ هستند.

 

عبدالغنی مخاطب رادیو عربی از یمن چنین گفت: درود بر مردم مقاوم و سرسخت و راست قامت و مجاهدان در راه خدا . ما به خاطر کودکان و زنان و مردان این سرزمین می جنگیم و از آنها دفاع می کنیم . در این جنگ نابرابر کسانی که از محمد بن سلمان پشتیبانی می کنند همان جنایتکاران جهان یعنی امریکا و اسرائیل هستند 

 

نویسنده وروزنامه نگار یمنی: آخرین حربه متجاوزان، حملات و بمباران های بی هدف و برافروختن آتش جنگ اقتصادی است

عادل العودی نویسنده و روزنامه نگار یمنی و مخاطب رادیو عربی با اشاره به این نکته که ارتش و کمیته های مردمی یمن از چهار محور موفق به قطع خطوط ارتباطی متجاوزان با ساحل غربی حدیده شدند، گفت: این در حالی است که نیروهای متجاوز تلاش می کنند این بندر را با هدف تحت فشار قرار دادن مردم به تصرف درآورده و مانع کمک رسانی به مردم شوند .

این کارشناس یمنی در ادامه گفت : جنگ حدیده مساله تازه ای برای یمن به شمار نمی رود، نیروهای متجاوز همانطور که تلاش می کنند تمامی بنادر یمن را تصرف کنند ؛ دو سال است که با هدف منع کمک رسانی به مردم ، در پی اشغال بندر حدیده هستند . 

وی با اشاره به آمادگی ارتش و کمیته های مردمی در مقابله با متجاوزان تاکید کرد که آن ها در موقعیت مناسب دستاوردهای بزرگی را رقم خواهند زد .

العودی همچنین افزود: از حملات هوایی هیستریک متجاوزان به بندر حدیده تعجب نمی کنیم  و انتظار چنین عکس العمل هایی را داریم زیرا آخرین حربه آن ها همین حملات و بمباران های بی هدف و برافروختن آتش جنگ اقتصادی است . بيش از سه سال است ائتلاف متجاوز عربستان در حق مردم یمن، دست به انواع جنایت ها و کشتارها زده و به هر حیله ای به منظور تفرقه افکنی متوسل شده است .

وی در پایان خاطر نشان کرد: هدف متجاوزان از حمله به حدیده ، محاصره مردم یمن است چرا که به خوبی آگاهند 80 درصد کمک های انسانی از طریق این بندر صورت می گیرد ، بنابراین آخرین برگ برنده شان به شمار می رود .

 

نقش رسانه های ایران در روشنگری وقایع یمن و نیز تحلیل جامع و دقیق ازعلل این حوادث، بسیار مهم است

سپرالله مخاطب همیشگی رادیو ملایو از شهر سمریندای اندونزی گفت: نقش رسانه های ایران در روشنگری وقایع یمن و نیز تحلیل جامع و دقیق ازعلل این حوادث بسیار مهم است. خواسته های محافل بین المللی برای پایان دادن حملات عربستان به یمن باید جدی باشد و دادگاه های بین المللی نیز باید در این زمینه نقش موثر داشته باشند.

 

     ایفای نقش رسانه های ایران در افشای جنایات در یمن بسیار ضروری است

طانی کاین مخاطب رادیو ملایو از شهر جاکارتای اندونزی ضمن اشاره به وانمود نمودن عربستان سعودی به پایان حملات خود، گفت: مردم یمن برنده این جنگ خواهند شد، هر چند شمار قربانیان بسیار زیاد باشد. بدون تردید نقش رسانه های ایران در افشای جنایات در یمن بسیار ضروری است. علاوه بر این، نقش رسانه های ایران برای فاش نمودن حقایق بسیار مهم به این دلیل است که درگیری های آمریکا و ایران مخصوصا در خاورمیانه همچنان ادامه دارد و رسانه های غربی معمولا حقایق را مخفی می نمایند.

 

رژیم آل سعود قطعا به زودی شکست خواهد خورد

ژاک روبه مخاطب رادیو ملایو از شهر جاکارتای اندونزی گفت: من مطمئن هستم که به دلایل مالی حملات عربستان به یمن متوقف خواهد شد. چرا که وضعیت مالی عربستان سعودی روز به روزضعیف تر شده است. غیر از این، فشارهای  بین المللی علیه عربستان بیشتر می شود. آنچه که مسلم است عربستان سعودی درجنگ یمن پیروز نخواهد شد. یمن یک کشور پر از برکت است و پیامبر اسلام برای این کشور دعا نموده است. رژیم آل سعود قطعا به زودی شکست خواهد خورد.

 

مطمئن هستم که مردم یمن در این جنگ برنده خواهند شد

یونک دراماوان مخاطب رادیو ملایو از شهر چیانجور اندونزی با اشاره به اینکه موقعیت عربستان سعودی در جنگ یمن بسیار سخت شده است، گفت: از یک جهت، اگر حملات به یمن ادامه یابد، عربستان سعودی نیروی بیشتر وهزینه هنگفتی نیاز دارد، چون مقاومت مردم یمن روز به روز بیشتر و قوی تر می شود. مقامات آل سعود خیال کرده بودند که در مدت یک هفته بتوانند یمن را اشغال کنند ولی عزم قوی مردم یمن تا کنون قادر به دفع حملات عربستان سعودی شده است. و من مطمئن هستم که مردم یمن در این جنگ برنده خواهند شد. از جهت دیگر، اگر عقب نشینی نموده و جنگ را متوقف کنند، عربستان سعودی در محافل بین المللی بی حیثیت می شود زیرا ثابت می گردد که ارتش عربستان سعودی بسیار ضعیف است. عربستان سعودی نیز به علت جنایات جنگی که در یمن انجام داده با یک دادگاه بین المللی مواجه خواهد شد همچنین افکار عمومی بین المللی نیز عربستان سعودی را سرزنش می کند.

 

فضیله شهاب مخاطب رادیو ملایو از شهر پلمبانگ اندونزی چنین گفت: انشاالله جنگ در یمن با خاتمه حاکمیت رژیم آل سعود به زودی پایان خواهد یافت.

 

دوی اپریانی مخاطب رادیوملایو از بندر لامپونگ اندونزی گفت: شجاعت عربستان سعودی به خاطر حمایت ایالات متحده است و در اصل عربستان سعودی یک بازنده واقعی است.

 

 

احمد کانار اهل ازمیر ترکیه و مخاطب رادیو ترکی استانبولی با اشاره به اینکه تجاوزات رژیم آل سعود به یمن و کشتار ملت مظلوم این کشور خوی پلید رژیم سعودی را به روشنی نشان می دهد، گفت: رسانه های محور مقاومت، با روشنگری در خصوص این وقایع می توانند نقش مهمی در پایان جنایات عربستان ایفا نمایند.

 

جانسو دمیر اهل آنکارای ترکیه و مخاطب رادیو ترکی استانبولی با ذکر این نکته که مردم دنیا به ماهیت ضد بشری رژیم سعودی پی برده اند، گفت: : ائتلاف جنگ به سرکردگی عربستان با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی دست به جنایات ضد بشری در یمن زده است و رسانه های ایرانی به خوبی در خصوص جنایات جنگی عربستان در یمن روشنگری می کنند.

 

تامارا مخاطب رادیو ایتالیایی نظر خود را چنین عنوان کرد: هرجایی که جنگ باشد، آمریکا درآنجا حضوردارد.اکنون زمان آن فرارسیده است که سلطه و حضور نظامی آمریکایی ها و هم پیمانان آنها دریمن خاتمه یابد.

 

آبا ۲۶, ۱۳۹۷ ۱۱:۱۱ Asia/Tehran
کامنت