• از نگاه مخاطبان رادیوهای برون مرزی: دستگیری مرضیه هاشمی یکبار دیگر چهره ظالمانه و حقارت آمریکا در برابر ایران را به جهانیان نشان داد

با دستگیری و بازداشت مرضیه هاشمی خبرنگار و مجری پرس تی وی، جمع کثیری از مخاطبان رادیوهای برون مرزی با بیان دیدگاه های خود، ضمن محکوم کردن این اقدام بی شرمانه آمریکا، آن را دلیلی بر ترس و حقارت آمریکا در برابر پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران دانستند که یک بار دیگر چهره ظالمانه و ضد حقوق بشری آمریکا را به جهانیان نشان داد. در ذیل به بخش هایی از این نظرات مخاطبان اشاره می شود.

دستگیری مرضیه هاشمی به منظور تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی ایران انجام گرفت

شرالی فاضل مخاطب سرشناس رادیو سواحیلی از شهردارالسلام تانزانیا گفت: دستگیری مرضیه هاشمی خبرنگار انقلابی و استبداد ستیز شبکه پرس تی وی توسط دولت استکباری آمریکا به منظور تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی ایران انجام گرفت.

 

یحیی علی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا گفت: دستگیری بی دلیل خبرنگار شبکه تلویزیونی پرس تی وی،  برگ دیگری بر پرونده سیاه حقوق بشری آمریکایی‌ها افزود.

 

 

دولت آمریکا با وقاحت تمام به رفتارهای ضدبشری خود ادامه می دهد

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا گفت: دستگیری مرضیه هاشمی مسأله عجیبی نبود و هرکس که با آمریکا و سیاست های سرکوبگرانه اش کمی آشنا باشد، از این اقدام دولت آمریکا تعجب نخواهد کرد. دولت آمریکا همواره مدعی دفاع از حقوق بشر و دموکراسی است، امّا همچنان با وقاحت تمام به رفتارهای ضدبشری خود ادامه می دهد.

 

دستگیری مرضیه هاشمی بیانگر ترس و حقارت آمریکا است

ادریس مالیامونگو مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا با اشاره به اینکه دستگیری بدون اتهام مرضیه هاشمی بیانگر بی گناه بودن ایشان و نیز ترس و حقارت آمریکا است، گفت: در واقع این اقدام با هدف فشار روی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.

 

جوما عیدی عیسی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر کوندوا تانزانیا گفت: بازداشت مرضیه هاشمی به منزله نقض حقوق بشر بود.

 

دستگیری مرضیه هاشمی خوی وگرایش تبعیض نژادی ودینی ایالات متحده آمریکا را به وضوح نشان داد

ابوحیدر مخاطب همیشگی رادیو عربی از عراق گفت: عملکرد مجرمانه دولت آمریکا در بازداشت خانم مرضیه هاشمی در نوع خود یک عمل بزدلانه و تحریک آمیزی بوده که کذب ادعای این کشور در خصوص دفاع از حقوق بشر و آزادی بیان را به خوبی برای همگان آشکار می نماید ، همچنین نحوه برخورد ددمنشانه و توهین آمیز دستگیری و بازداشت خانم مرضیه هاشمی از سوی پلیس آمریکا با دموکراسی مورد ادعای این کشور، تناقض آشکاری داشته که به نوبه خود خوی وگرایش تبعیض نژادی و دینی ایالات متحده آمریکا را به وضوح نشان می دهد و لذا سازمان های بین المللی حقوق بشر باید از حق خبرنگار و گوینده شبکه پرس تی وی دفاع کرده و خواستار آزادی هر چه سریع تر و بی قید و شرط ایشان از سوی دولتمردان آمریکایی می شدند.

 

  احمد الرسیم مخاطب رادیو عربی از بحرین گفت: بدون شک موضوع دستگیری و بازداشت خبرنگار آمریکایی الاصل مسلمان شبکه پرس تی وی شباهت بسیاری با موضوع قتل جمال خاشقچی دارد. با این تفاوت که شکل مجرمانه این دو موضوع با هم کاملا متفاوت است و بعبارتی قتل خاشقچی و دستگیری خانم مرضیه هاشمی هر دو به دستور خود دولت آمریکا صادر شد.

این اقدام  بزدلانه  دولت آمریکا، بیانگر میزان کینه توزی این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران است

علاء الخمیس مخاطب رادیو عربی از قطیف عربستان گفت: تردیدی نیست که دستگیری و بازداشت خانم مرضیه هاشمی در خاک کشور آمریکا اقدام بزدلانه ای بود که خوی زورگویی و سرکشی دولت آمریکا را در رعایت نکردن اصول قوانین و عرف بین المللی به درستی نشان داد. لذا چنین اقدامی از سوی دولت آمریکا خود بیانگر میزان کینه توزی این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران به خاطر موضعگیری شریفانه اش در قبال مسائل ملل ستمدیده و خارج شدن از تحت سلطه گری آمریکا است .

 

 

فاضل المالکی مخاطب رادیو عربی از عراق گفت: انگیزه دستگیری و بازداشت خبرنگار شبکه پرس تی وی از سوی دولت آمریکا همان نفرت و تبعیض نژادی بود که اين دولتمردان در قبال کشورهای مخالف با سیاست های اسرائیل و خود آمریکا در منطقه دنبال می کنند تا جایی که حتی مخالفان خود و از جمله خبرنگاران را جزو دشمنان خود تلقی نموده و در نتيجه اقدام به دستگیری و بازداشت آنان می نمایند.

 

آمریکا  در رویارویی و مقابله با جمهوری اسلامی ایران، خود را  ضعیف وناتوان می داند

محمد عبد الکریم مخاطب دائمی رادیو عربی از منطقه قطیف عربستان گفت: هر فرد عاقل و با بصیرتی به خوبی می داند که دولت آمریکا به خاطر دشمنی های فراوان خود با جمهوری اسلامی ایران شدیدا کلافه شده و لذا خود را در رویارویی و مقابله با جمهوری اسلامی ایران ضعیف و ناتوان می داند و از تمام امکانات خود برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران بهره جسته است .

این مخاطب رادیو عربی در ادامه گفت: آمریکا در همین راستا اقدام به بازداشت و دستگیری گوینده و خبرنگار شبکه پرس تی وی نموده تا به خیال خود وجهه ایران را در سطح منطقه و بین الملل خدشه دار کند وحال آن که کشور ایران هیچوقت تسلیم زورگویی های دولتمردان آمریکایی نخواهد شد . زنده باد ایران سرافراز و ملت شریف ایران.

 

 

در آمریکا  به شیوه های مختلف حقایق و استقلال و آزادی روزنامه نگاری را خراب می کنند

واوان درماوان نتثیر مخاطب رادیو ملایو از اندنزی با اشاره به اینکه بازداشت بدون دلیل منطقی و بدون اتهام، حقوق بشر را نقض می کند، گفت: فشار بر جهان رسانه، در ایالات متحده آمریکا بسیار شدید است. آنها به شیوه های مختلف حقایق و استقلال و آزادی روزنامه نگاری را خراب می کنند. جهان رسانه و مطبوعات دنیا نباید ساکت بمانند، چون سکوت آنها دموکراسی در آمریکا را از بین برده و آن را تبدیل به یک کشور دیکتاتور نموده که رسانه ها را تحت فشار خود قرار می دهد، در حالی که رسانه ها باید پیام آور دموکراسی، حقوق بشر و عدالت باشند.

 

این اقدام بر مبنای خصومت آمریکا در قبال ایرانانجام شده است

 

محمد دروین مخاطب دائمی رادیو ملایو از شهر پانتیاناک اندونزی ضمن بیان اینکه دستگیری مرضیه هاشمی یک اقدام ضد بشری توسط یک دولت بود، گفت: این اقدام در واقع بر مبنای خصومت آمریکا در قبال ایران انجام شده است. مرضیه هاشمی یکی از خبرنگارانی است که حقیقت را بیان می کند، مخصوصا رویدادهایی که در خاورمیانه رخ می دهد و آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی، رژیم مستبد عربستان و گروه های تروریستی شرکت داشته است.

این مخاطب رادیو ملایو ضمن بیان اینکه مرضیه هاشمی نقش ایالات متحده آمریکا در عراق، لیبی،یمن، افغانستان، پاکستان و سوریه را فاش نمود، گفت: او چهره واقعی آمریکا را به دنیا نشان داد تا جهانیان بدانند که مسبب هرج و مرج در این دنیا، همین شیطان بزرگ است. به همین دلیل، ایالات متحده آمریکا می خواهد صدای تمام کسانی که حقیقت را بیان می نمایند، خاموش کند .از طرف دیگر سران آمریکا می خواهند با این اقدام احمقانه بر ایران فشار وارد کنند.

وی در پایان گفت:این اقدام آمریکا در نهایت نشان دادکه آزادی بیان، آزادی مطبوعات و اجرای حقوق بشر در ایالات متحده آمریکا بی معنی است. همه اینها شعارهای تو خالی همراه با استانداردهای دوگانه است.

 

 

این اقدام  برای خاموش کردن صدای حقیقت وسرپوش گذاشتن برجنایات آمریکاصورت گرفت

 

وحیو اییانگ مخاطب رادیو ملایو از اندونزی با اشاره به اینکه احتمالات متعددی در مورد بازداشت مرضیه هاشمی مجری پرس تی وی وجود دارد، گفت:  اولا، این امکان وجود دارد که بازداشت خانم هاشمی برای تحریک خشم مقامات ایرانیان انجام شد. ثانیا به خاطر نگرانی آمریکا از افشای اخبار بسیار محرمانه توسط این خبرنگارپرس تی وی. و ثالثا برای ترور خبرنگاران و روزنامه نگارانی که طرفدار ایران هستند. اما مهم ترین و قویترین احتمال این است که این اقدام برای خاموش کردن صدای حقیقت و سرپوش گذاشتن بر جنایات آمریکا صورت گرفته است.

 

این اقدام احمقانه آمریکا با هدف خاموش کردن صدای طرفداران حقیقت انجام شد

 

سپلیکا مخاطب رادیو ملایو از لامپونگ اندونزی گفت: بازداشت مرضیه هاشمی

مجری پرس تی وی نقض آزادی بیان و بر خلاف شعارهای آمریکا صورت گرفته است. بدون تردید،این اقدام احمقانه آمریکا با هدف خاموش کردن صدای طرفداران حقیقت انجام شد. مقامات آمریکایی می خواهند خبرنگارانی که طرفدار ایران هستند را تحت فشار خود قرار دهند و از آشکار شدن حقایق جلوگیری کنند.

 

 

هیچ اعتراض و محکومیتی در رسانه های جریان اصلی جهان دیده نشد

محمد خاکو مخاطب دائمی رادیو انگلیسی از آمریکا گفت: سوالی در رابطه با دستگیری مرضیه هاشمی به عنوان یک ژورنالیست صاحب نام که اتفاقا آمریکایی الاصل نیز است، مطرح است  و اینکه چرا هیچ اعتراض و محکومیتی در رسانه های جریان اصلی جهان ندیدیم؟! چرا رسانه ها در این باره سکوت کردند در حالی که در رابطه با قتل جمال خاشقچی سعودی ما شاهد این بودیم که چطور همین رسانه ها بطورشبانه روز برنامه های خود را به این ماجرا اختصاص داده بودند و این چیزی نیست به جز استاندارد دو گانه!

 

پروین مخاطب رادیو انگلیسی از هندوستان گفت: ایالات متحده آمریکا روز به روز به رژیم غاصب صهیونیستی شبیه تر می شود! همان طور که صهیونیست ها افراد بی گناه را به طور ناگهانی و بدون هیچ دلیلی دستگیر می کنند، آمریکا نیز در حال تکرار همین رفتار است.

 

آمریکا با این اقدام درواقع خودش را تحقیر کرده است

سلیمان مخاطب رادیو انگلیسی از نیجریه گفت: این روز ها چه رفتار شرم آور و زشتی را از جانب آمریکا شاهد هستیم! باید به ایالات متحده آمریکا بگویم که آنها با دستگیری این مجری آمریکایی الاصل پرس تی وی در واقع خودش را مسخره و تحقیر کرده اند.

 

جمعی از تالشان مهاجر مقیم مسکو و مخاطبان رادیو تالشی نیز ضمن حمایت از مرضیه هاشمی گفتند: جرم مرضیه هاشمی این بود که شیعه شده است. وی دوستدار اهل بیت(ع) و حضرت زهرا(س) است و به حرفه مجری گری و خبرنگاری در تلویزیون جمهوری اسلامی ایران مشغول است و این دلیلی نیست که مورد غضب قرار گیرد. به راستی این همان آزادی و دموکراسی است که آمریکا دم از آن می زند؟

 

 

شعبان جباراف مخاطب رادیو تالشی از لنکران گفت: آمریکا با دستگیری این بانوی شیعی، نشان داد آنچه که درخصوص آزادی و دموکراسی می گوید، با واقعیت فاصله دارد.

 

فاطمه محمد اوا مخاطب رادیو تالشی از ماساللی گفت: مرضیه هاشمی! بدان که پس از تشرف به اسلام، امتحان سختی داری و این نشانه علاقه خداوند به شماست.

 

 این چه آزادی است که آمریکا از آن دم می زند؟!

محمد مخاطب رادیو تالشی از جلیل آباد گفت: دستگیری یک خبرنگار شیعه توسط آمریکا نشان دهنده بغض این کشور با مسلمانان بود. این چه آزادی است که آمریکا از آن دم می زند؟!

 

جمیله جعفر اوا  مخاطب رادیو تالشی از آستارا گفت: مرضیه هاشمی سفیر محبت شیعیان است و دل ما شیعیان هر کجا که بود، با او بود. تالشان از این اقدام ضد بشری آمریکا ناراحت شدند.

 

اسماعیل محمد اف مخاطب رادیو تالشی از لنکران گفت: کشوری که ادعا می کند مهد آزادی و تمدن و دموکراسی است، چرا حرف های یک زن محجبه کشور خودش را برنتافت.

 

جبار حسین اف مخاطب رادیو تالشی از لریک گفت: دستگیری مرضیه هاشمی مجری شبکه پرس تی وی مغایر با آزادی بیان بود و آن را به شدت محکوم می نماییم.

 

شفیعه محمد اوا  مخاطب رادیو تالشی از لریک گفت: در ایام فاطمیه دستگیری یک زن فاطمی(س) بنام مرضیه دل های زنان تالشی را به درد آورد. دعا کردیم به حرمت زهرای مرضیه(س) خداوند به مرضیه محبوس صبر عنایت کند.

 

الشن عباس زاده مخاطب رادیو تالشی از آستارا گفت: دولت آمریکا از یک سو داعیه آزادی و دموکراسی دارند و از سوی دیگر به راحتی آن را زیر پا می گذارند، مرضیه هاشمی یک نمونه است.

 

عباس محمد زاده مخاطب رادیو تالشی از لنکران گفت: مرضیه هاشمی یک زن آمریکایی که شیعه شده است ، به راحتی توسط پلیس کشورش دستگیر ، کشف حجاب و به زنجیر بسته می شود. چرا؟ چون شیعه است.

 

یکی از مخاطبان رادیو ایتالیایی گفت: پیشرفت بی وقفه جمهوری اسلامی ایران، سران اسرائیل، آمریکا و خادمان آنها را به وحشت می اندازد. آنها از هیچ تلاشی به منظور جلوگیری از حرکت اسلام شیعه دریغ نمی کنند و دستگیری مرضیه هاشمی هم در همین راستا بود.

 

 

 

بهم ۱۰, ۱۳۹۷ ۱۴:۰۸ Asia/Tehran
کامنت