• از نگاه مخاطبان رادیوهای برون مرزی: هدف گروهک تروریستی در واقع ایجاد ناامنی و بی ثباتی در خاک ایران است

درپی اقدام ننگین تروریست های تحت حمایت منطقه ای در به شهادت رساندن تعدادی از مرزبانان ایرانی ، جمعی از مخاطبان رادیو های برون مرزی دیدگاه ها و نظرات خود را در رابطه با این موضوع بیان کردند که همگی بیانگر خواری و زبونی دشمنان و ادامه توطئه های استکبار جهانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است که در ذیل به بخش هایی از این نظرات اشاره می شود.

گروه های تروریستی منطقه همواره پیرو سیاست های اربابان غربی و منطقه ای خود عمل می کنند

 

عباس کارآغاچلی، عضو هیئت علمی رشته روابط بین المللی دانشگاه گیرسون ترکیه و مخاطب رادیو ترکی استانبولی با اشاره به اینکه واقعه تروریستی که در جنوب شرق ایران رخ داد، تنها یک اقدام تروریستی عادی نبود، گفت: تروریست هایی که نیروهای دولتی ایران را هدف قرار می دهند، ساکن خارج از مرزهای ایران به خصوص ایالت بلوچستان پاکستان هستند. پاکستان سال هاست که برای مقابله با تروریسم در این منطقه از انجام دادن اقدامات جدی امتناع می کند. از همین رو این منطقه به تجمع گروه های جدایی طلب و تکفیری که علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند، تبدیل شده است.

کارآغاچلی درادامه افزود: از طرفی برخی مقامات نظامی پاکستانی نیز که از قدیم الایام با سعودی ها روابط نزدیکی داشته اند، به صورت آگاهانه زمینه را برای ادامه فعالیت این گروه های تروریستی در منطقه فراهم می کنند. هدف از این حملات درحقیقت در چارچوب اهداف بزرگتری است که اربابان منطقه ای و بین المللی این تروریست ها می خواهند. تمام این اقدامات آشوبگرانه در حقیقت بخشی از پروژه بزرگتری است که به دنبال تبدیل ایران به سوریه و یمنی دیگر است.

عضو هیئت علمی دانشگاه گیرسون با بیان اینکه نه فقط انفجارها و حملات تروریستی اخیر در ایران و بلکه اغلب حملات تروریستی در منطقه نیز از طرف سرویس های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس؛ رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی مدیریت شده است، گفت: گروه های تروریستی منطقه با حمایت های اربابان خود در حال فعالیت هستند. از همین رو همواره پیرو سیاست های اربابان غربی و منطقه ای خود عمل خواهند کرد. در این بین برخی کشورهای مرتجع منطقه نیز در این برنامه ریزی های توطئه آمیز نقش ایفا می کنند. اما در کل باید توطئه هایی که علیه جهان اسلام در حال پیگیری بوده و هست را در مربع واشنگتن، لندن، تل آویو و ریاض یافت.

وی در پایان گفت : برنامه ریزی های اصلی همواره در غرب و تل آویو صورت گرفته است. کشورهای مرتجع منطقه بیشتر نقش مجری و تامین کننده مالی این گونه اقدامات تروریستی هستند. کشورهایی همچون بحرین، امارات و عربستان سعودی که به خصوص در سالیان اخیر نیات بدخواهانه خود برای جهان اسلام و ایران را بیش از پیش آشکار ساختند، حامیان اصلی تروریست ها درمنطقه هستند.

 

 

هدف گروهک تروریستی در واقع ایجاد ناامنی و بی ثباتی  در خاک ایران است

 

دیمیتری یرشوف مخاطب سرشناس رادیو روسی از روسیه گفت: به نظر من هدف گروهک تروریستی از این جنایت مانند هر جنایت تروریستی دیگر در وهله اول ایجاد رعب و وحشت در میان ملت ایران بوده است. اینکه چرا این عملیات در استان سیستان و بلوچستان بوده، بخاطر همسایگی با کشور پاکستان و افغانستان و مسئله قاچاق مواد مخدر است که انگیزه ای برای نیروهای خارجی است تا دراین استان باعث بی ثباتی شوند. و همچنین این هدف برخی از کشورهای منطقه است که در خاک ایران ناامنی ایجاد کنند.

 

این مخاطب رادیو در ادامه افزود: به نظر من هدف این گروه تروریستی جیش الظلم، بی ثبات کردن خاک ایران است. البته سران این گروهک خارج از مرزهای ایران هستند و اعمال آنها در واقع یک تلاش خارجی برای برهم زدن ثبات ایران است.

 

 

آرزومندم که تروریسم بین الملل ریشه کن شده و دولت های حامی تروریسم دست از هواداری این پدیده شوم بردارند

 

خوان دیس ، کارشناس امور سیاسی اهل اسپانیا و مخاطب رادیو اسپانیایی با اشاره به اینکه تروریسم  بار دیگر بازگشت تا  تخم وحشت را در خاک ایران بکارد و خونریزی به پا کند، گفت:  به راستی این پدیده غیر قابل کنترل است . صهیونیسم با این کار دست به انتقام می زند ، انتقام کشته هایش را . یک بار فلسطین را بمباران می کند و در فرصتی دیگر به ملتی دیگر یورش می آورد. ایران حق دارد انتقام شهدای خود را بستاند و باید اقدامات و تمهیدات لازم را در این باره اتخاذ کند. من مشتاقانه آرزومندم که تروریسم بین الملل ریشه کن شده و دولت های حامی تروریسم دست از هواداری این پدیده شوم بردارند . بار دیگر برای خانواده های شهدای این حمله تروریستی طلب صبر دارم.

 

باید هرچه سریعتر تروریست ها و حامیان آنها دستگیر و به سزای عمل ننگینشان برسند

 

کاتالدو مخاطب رادیو ایتالیایی درخصوص حادثه تروریستی اخیر در سیستان بلوچستان گفت: به نظر من هرچه سریعتر باید همه تروریست ها و تمام کسانی که از آنها حمایت می کنند، دستگیر و به سزای عمل ننگین شان برسند.

 

سید حسن ظهیر کاظمی مخاطب رادیو هندی از هندوستان گفت: دولت پاکستان باید پاسخگوی حمله تروریستی سیستان و بلوچستان باشد. در پاکستان عده ای افراد با ایدئولوژی  خاص حکومت را اداره می کنند. آمریکا، پول پاکستان را تامین می کند و می داند که پاکستان این پول را خرج تروریسم می کند.

 

سیدارت میشرا مخاطب رادیو هندی از هندوستان گفت: بمب گذار انتحاری پاکستانی 27 سرباز مرزبان ایرانی را شهید کرد، ایران حق دارد که انتقام بگیرد و عامل این حمله تروریستی را به سزای عملش برساند.

 

شهادت حسین مخاطب رادیو بنگلا از بنگلادش گفت:  حمله‌ اخیر دشمن در زاهدان را محکوم می‌کنم. این عمل زشت دشمنان باید پاسخ داده شود. همچنین آنها باید عبرت بگیرند، چون نمی فهمند که ایران چقدر قدرتمند است.

 

نقش بی بدیل دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در حملات تروریستی

 

دکتر واحدی کارشناس سیاسی افغانستانی و مخاطب رادیو پشتو گفت: در ایجاد، راه اندازی و تقویت گروه های تروریستی به ظاهر  اسلامی بدون هیچ شک و شبهه ای، آمریکای جنایتکار، رژیم صهیونیستی وکشورهای مرتجع عرب نظیر عربستان سعودی، امارات و...برای تضعیف و بدنام کردن اسلام ناب محمدی (ص) و تقویت اسلام امریکایی دست دارند.

 

این کارشناس سیاسی در ادامه افزود:  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان « ام القرای جهان اسلام» ، نظام دین سالاری مردمی موفق و پیروز درجهان تجلی و در بین امت اسلامی جایگاهی قابل توجهی پیداکرده است. لذا نظام سلطه و وابستگان آن به وحشت افتاده و دست به چنین اعمال وحشیانه و جنایتکارانه می زنند، درحالیکه آنان کورخوانده اند. زیرا حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: بکشید ما را، ملت ما بیدارتر می شود. دشمنان قسم خورده اسلام ناب محمدی(ص) و جمهوری اسلامی ایران بدانند که آرزوی براندازی این نظام مقدس  را با خود به گور خواهند برد.

 

 

حمایت  قطعی آمریکا از گروه های تروریستی در ایران در راستای دشمنی دیرینه با ایران و به تعویق انداختن زوال آمریکا صورت می گیرد

 

دکتر ظهوری کارشناس سیاسی افغانستانی از قندهار و مخاطب رادیو پشتو گفت: در اینکه داعش و اینگونه گروه های جنایتکار تروریستی دست پرورده آمریکا و کشورهای مزدور منطقه مانند عربستان سعودی و امارات هستند، شکی نیست و خود نیز بدان اذعان دارند.

 

این کارشناس سیاسی درادامه افزود: از آنجایی که بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب، قدرت آمریکا رو به زوال است، لذا ترامپ سعی دارد دولت خود را از این ورطه سقوط و نابودی نجات دهد و به هر وسیله ای متوسل می شود تا هم با فکر تجاری اش از هزینه ها بکاهد و پولش را از مزدوران منطقه ای اش تامین کند و هم با قلدری و قدرت مآبی کشورهای ترسوی منطقه و جهان را مرعوب خود ساخته و رعب و وحشت ایجاد کند و در نتیجه آنان را به کرنش وا دارد و به بهانه دفاع از آنها باج گیری کند.

 

وی در پایان گفت : دقیقا اینگونه عملیات تروریستی و ننگین اخیر در سیستان و بلوچستان که علیه مردم توسط این گروه های دست پرورده انجام می‌گیرد را  به موضوع فوق می توان مرتبط دانست. زیرا کشوری که زیر بار زورگویی های دشمن نمی‌رود و کشتی نجات منطقه طوفانی است و با فداکاری های مدافعان و مرزبانان غیور کشور مدال افتخار بر دوش دارند، مسلم است که مغضوب آمریکاست ولذا با این مردم دشمنی می‌کند و دست به خونشان آلوده می‌کند تا زوال خود را به تعویق اندازد.

 

اینگونه اقدامات تروریستی ، به نوعی ماهیت و چهره واقعی دشمنان نظام را برای جهانیان برملا می سازد

علا الخمیس مخاطب رادیو عربی از منطقه قطیف عربستان گفت: عملیات تروریستی زاهدان اقدام بزدلانه ای بود که توسط دشمنان کوردل انقلاب اسلامی ایران علیه سربازان مدافع وطن صورت گرفت تا شاید بدین طریق از جمهوری اسلامی ایران به گونه ای انتقام گرفته باشند وکینه توزی این دشمنان به ایران نه تنها به خاطر وجود این کشور بلکه به خاطر اصول و ارزش هایی است که جمهوری اسلامی ایران همواره و همچنان بدان پایبند بوده و هست و از آنها دفاع می کند ودر این راه از هیچ سرزنش وکینه توزی ترسی به خود راه نداده است که این امر به مذاق دشمنان مستکبر و منافقان کوردل خوش نیامده و در نتیجه دست به چنین اقدامات خصمانه ای می زنند که به نوعی ماهیت و چهره واقعی آنان را برای جهانیان برملا می سازد.

 

چنین اقدامات بزدلانه ای موجب متزلزل شدن موجودیت  وهویت تبهکارانه دشمنان شده است

 

الکمیت الصغیر مخاطب رادیو عربی از منطقه شرقی عربستان گفت: بدون شک دشمنان جمهوری اسلامی ایران وبه ویژه برخی دولت های مرتجع منطقه در تلاش برای به دست آوردن حکومتی قدرتمند در جهت رسیدن به اهداف باطل و پوچ به منظور ضربه زدن به محور مقاومت و از جمله ایران اسلامی، به بن بست سیاسی رسیده اند. و به همین خاطر تنها راه آنها انجام چنین رفتارهای کورکورانه و احمقانه در به شهادت رساندن مرزبانان ونیروهای مدافع از سرزمین ایران از طریق حملات تروریستی است و البته چنین اقدامات بزدلانه ای موجب متزلزل شدن موجودیت و هویت تبهکارانه آنها شده و به امید خدا پیروزی نهایی از آن اسلام و مسلمانان جهان به رهبری امام مهدی ( عج ) خواهد بود و دشمنان اسلام هم به زباله دان تاریخ خواهند پیوست .

 

جنايت تروريستى زاهدان زائيده دستان جنايتكارانی است كه از تمام حيله وترفندهاى خود براى ضربه زدن به نظام جمهورى اسلامى ايران استفاده مى كنند

محمد عبدالکریم مخاطب رادیو عربی از القطیف عربستان گفت : بي شك جنايت تروريستى زاهدان زائيده دستان جنايتكارانی است كه از تمام حيله و ترفندهاى خود براى ضربه زدن به نظام جمهورى اسلامى ايران و ملت شريف ايران استفاده مى كنند و ريشه تمام اين جنايت ها ، اسرائيل جنايتكار و مزدوران و اربابان مرتجع شان در منطقه به رهبرى آمريكاى استكبار و آل سعود قاتل كودكان يمنى است. زنده باد ايران و ننگ باد بر آمریکا و اسرائیل وآل سعود وتمام مزدوران و مرتجعین خیانتکار.

 

نون الموسوی مخاطب رادیو عربی از بحرین گفت: به شهادت رسیدن جمع کثیری از سربازان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در حادثه تروریستی زاهدان را خدمت ملت شریف ایران و رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی امام خامنه ای، تسلیت می گویم. زنده باد ایران و مرگ بر دشمنان جمهوری اسلامی ایران.

 

دشمنان نظام می خواهند ایران را به عنوان کشور بی ثبات درمنطقه معرفی کنند

 

سپلیکا مخاطب رادیو ملایو از شهر لامپونگ اندونزی گفت: به نظر می رسد دشمنان ایران راه های دیگری را برای تضعیف این کشور ندارند، به همین خاطر آنها گروه های تروریستی را برای مختل کردن امنیت ایران ایجاد کردند.  شاید به نظر آنها، این روش برای جبران  شکست های پیاپی در منطقه خاورمیانه موثر باشد.

 

 این مخاطب رادیو در ادامه گفت: با برهم زدن امنیت ایران، آنها می خواهند ایران را به عنوان کشور بی ثبات درمنطقه معرفی کنند که یکی از تأثیرات منفی آن این باشد که گردشگران خارجی تمایلی به سفر به ایران نداشته باشند. علاوه بر فشار اقتصادی و تحریم ها، ناامنی در ایران،  فشار بر دولت را نیز افزایش خواهد داد تا مردم ایران به دولت فشار بیاورند که امنیت مردم را تضمین کند و آن را به مسائل داخلی ربط دهند.

 

 

ایسئورا اندیکا مخاطب رادیو ملایو گفت: گروه های تروریستی ارزان ترین وسیله برای ایالات متحده آمریکا و متحدان آن برای ویران کردن یک کشور است. این جنگ پروکسی با یک بودجه کم و ناچیز نامیده می شود که آنها می توانند به اهداف غیرقانونی مورد نظر خود دست یابند.

 

وی در ادامه گفت : پاکستان جای مناسبی برای ایجاد و تربیت تروریست هاست، چرا که این کشور در چند سال گذشته مکانی برای پنهان شدن گروه های افراطی بوده است. با توجه به اینکه آنها جرات حمله مستقیم به ایران را  ندارند، از تروریست ها استفاده می کنند تا نیروهای اصلی کشور را هدف قرار دهند.

 

 

 

مح ناصر تراوه مخاطب رادیو ملایو از شهر پره پره اندونزی گفت: بسیار واضح است که موثرترین و آسانترین راه برای تضعیف انقلاب اسلامی ایران توسط دشمنان، استفاده از تروریست هاست. چرا که تمام روش هایی که به نظر آنها برای نابودی ایران مؤثر بود، مثل تحریم های اقتصادی و حتی 8 سال جنگ نتوانست ایران را نابود کند بلکه بر عکس، این کشور روز به روز قوی تر می شود. به همین خاطر راه آسان و ارزان برای ضربه زدن به ایران ، ایجاد گروه های تروریستی در مرزهای این کشور است. که انشالله همیشه این طرح شکست خواهد خورد.

 

بالهدی علی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا گفت: جمهوری اسلامی ایران به دست داشتن عربستان و حامیانش در حمله تروریستی سیستان و بلوچستان پی برده و پاسخ محکمی به آنها خواهد داد.

 

آمریکا و اسرائیل در پشت پرده کلیه اقدامات تروریستی جهان قرار دارند

یحیی علی مخاطب رادیو سواحیلی از شهر تانگا تانزانیا گفت: آمریکا و اسرائیل در پشت پرده کلیه اقدامات تروریستی جهان قرار دارند و حمله تروریستی اخیر نیز با طراحی آنها صورت گرفت که کشور ایران باید پاسخ محکمی به آنها بدهد.

 

این حمله تروریستی در پی ناکامی دشمنان در مقابل اقتدار و عزّت جمهوری اسلامی ایران انجام شد

شرالی فاضل مخاطب رادیو سواحیلی از شهر دارالسلام تانزانیا گفت: حضور میلیونی مردم ایران در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بار دیگر نقشه های شوم دشمنان را نقش بر آب کرد و باعث خشم آنان شد و این حمله تروریستی در پی ناکامی دشمنان در مقابل اقتدار و عزّت جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

 

استکبار جهانی با این اقدامات وحشیانه تروریستی، قصد تضعیف ایران را دارد

امتونه سالم مخاطب رادیو سواحیلی از شهر لیندی تانزانیا ضمن محکوم کردن حمله تروریستی سیستان و بلوچستان گفت: در واقع دشمنان با این اقدام بار دیگر کینه و نفرت خود علیه جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشتند. استکبار جهانی با این اقدامات وحشیانه تروریستی، قصد تضعیف ایران را دارد امّا باید بداند که جمهوری اسلامی ایران در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بارها با چنین اقدامات تروریستی مواجه شده است امّا همچنان با اقتدار و شجاعت تمام بر روی مواضع خود ایستادگی نموده است.

 

 حمله تروریستی علیه نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، بیانگر خواری استکبارجهانی است

یحیی حسن محمد مخاطب رادیو سواحیلی از شهر مومباسا کنیا گفت : حمله تروریستی علیه نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، آن هم پس از حضور گسترده مردم ایران در جشن چهل سالگی انقلاب، بیانگر خواری دشمنان و ادامه توطئه های استکبار جهانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

 

 

 

 

 

اسف ۰۵, ۱۳۹۷ ۱۴:۵۴ Asia/Tehran
کامنت