معاونت برون مرزی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که رسالت ارائه برنامه ها، تولیدات و اخبار منطبق بر اهداف و سیاست های عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر عهده دارد، در سال های گذشته توانسته است، با تهیه آثاری شایان توجه و قابل تقدیر در زمینه های مختلف، نظر مخاطبان را در اقصی نقاط جهان به خود جلب کند.

این حوزه سیاست های کلی را سرلوحه برنامه ها و تولیدات خود دارد که از آن جمله می توان به تبلیغ و معرفی دین و فرهنگ غنی اسلام به عنوان دین برتر، معرفی انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، انعکاس اخبار جهان اسلام و تلاش در جهت وحدت بین مسلمانان جهان، اشاره کرد.

حوزه معاونت برون مرزی که شامل شبکه های بین المللی مهمی چون شبکه های خبری پرس تی وی ،العالم، هیسپان تی وی، آی فیلم، شبکه سحر و الکوثر و بیش از 30 رادیوی برون مرزی است، با توجه به پوشش مناطق وسیعی از قاره های مختلف جهان، از تنوع بسیاری در حوزه برنامه سازی برخوردار است ، چرا که توجه به مقتضیات کشورهای تحت پوشش شبکه های برون مرزی ، از الزامات فعالیت های این مجموعه است.

امروزه «پارس تو دی» یک سایت خبری ایرانی است که با بهره گیری بیش از 70 سال سابقه سرویس برون مرزی صدا و سیمای ایران IRIB World Service)) ، با رویکرد نوین رسانه ای ، فعالیت خود را در ماه ژانویه سال 2016 آغاز کرده است و به ارائه آن لاین اخبار و پوشش رویدادها به بیش از 30 زبان زنده دنیا (برخی از زبان ها در حال راه اندازی است) می پردازد.

«پارس تو دی» دارای خدمات رسانه ای شامل سایت، رادیو، پخش از طریق امواج فرکانسی، اینترنت و موبایل و حضور در رسانه های اجتماعی می باشد. زبان های آلبانیایی، ارمنی، بنگلا، انگلیسی، روسی، فرانسه، آلمانی، هوسا، عبری، هندی، ایتالیایی، ژاپنی، قزاقی، سواحیلی، پشتو، پرتقالی، اسپانیایی و ترکی از زبان های پارس تو دی برای ارتباط با مخاطبین خود است.

تحولات سیاسی خاورمیانه و نقش آفرینی ایران به عنوان کشوری تاثیرگذار در منطقه و همینطور کشوری امن و در حال پیشرفت ، بر اهمیت «پارس تو دی» به عنوان یک رسانه تاثیرگذار می افزاید.